Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jarosław Gowin twierdzi, że bezpośrednim skutkiem Polskiego Ładu będzie jeszcze większa drożyzna. - To jest nieprawda. Nie wiem, dlaczego impuls fiskalny, w postaci większej kwoty w portfelach Polaków, miałby przyczynić się do wzrostu inflacji. Rozumiem, że pan premier Gowin jest osobą, która nie podziela poglądu, aby 90 procent Polaków dostało więcej zarobków i mogło te środki oszczędzać lub konsumować czy inwestować - powiedział w programie "Newsroom" Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych. - Natomiast mamy impuls monetarny, mamy też impulsy fiskalne, ale nie tego rodzaju. To są impulsy związane z presją inflacyjną, która ma miejsce w całej Europie. W Polsce inflacja jest stosunkowo wysoka, ale w wielu państwach Unii Europejskiej jest dalece wyższa. Mamy do czynienia ze zjawiskiem, które wymaga interwencji banków centralnych i mądrej polityki fiskalnej, ale na pewno nie jest to związane z Polskim Ładem - dodał.

37
Podziel się:
KOMENTARZE
(37)
werdykt
2 lata temu
Jeśli Polski ład WAM nie odpowiada to nie bierzcie tej forsy, nie słyszałem aby ci najwięksi krytycy rządu odmówili publicznie brania 500+, lub 13 czy 14 emerytury.
monia
2 lata temu
Na chłopski rozum, jak przedsiębiorca będzie obarczony wyższymi składkami zus i podatkami to przeniesie to na produkt, więc prawda będą wysokie ceny!
hipo
2 lata temu
Nieprawda jest też to że słabon nie był na meczu siatkówki kiedy inni nie mogli ( pandemia ) . Takie egzemplarze powiedzą Wam wszystko co chcecie , byle kasa sie zgadzała a Polska no cóż ?!
kenaj
2 lata temu
W wielu państwach inflacja jest wyższa ? W wielu , to w ilu ?
Garry
2 lata temu
nieprawda, że drożyzna. Soboń był w sklepie i wcale mu nie ubyło z portfela a nakupował wszystkiego.
...
Następna strona