Trwa ładowanie...
bEDneVOt
Notowania
Przejdź na

Z Polskiego Ładu nici? Rząd wycofuje się z części zmian. Ekspert komentuje

"Polski Ładzik" zamiast Polskiego Ładu? Rząd wycofuje się z części propozycji, które miały pojawić się w ramach nowego programu. - Składka zdrowotna nadal będzie proporcjonalna w stosunku do dochodu dla działalności gospodarczych, które są na podatku liniowym. Duża część przedsiębiorców będzie płaciła więcej. Podwyżka będzie mniej bolesna, ale nadal różnica opodatkowania przedsiębiorców i osób na umowach o pracę będzie bardzo duża - powiedział w programie "Money. To się liczy" Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego. - Nie wiem, czy to jest aż tak duży krok w tył. Jednak jest tak, że większe składki będą pobierane od przedsiębiorców na rzecz ochrony zdrowia. Będzie 4,9 proc. na stałe, od przyszłego roku. Z mojej perspektywy istotne jest to, że wprowadzana jest wysoka kwota wolna od podatku, system będzie trochę uproszczony przez to, że ta składka zdrowotna będzie nieodliczalna od podatku, a przede wszystkim podnoszony jest próg podatkowy....

rozwiń
0
0
68
Podziel się
Komentarze (68)
zobacz więcej komentarzy (68)
bEDneVOF
KOMENTARZE
(68)
Maria
6 dni temu
Nie wyobrażam sobie .żebym dostała mniejszą emeryturę niż 3600brutto po piekielnym ładzie!!! Żądam prostych rozliczeń podatkowych a nie jakiś kompinacje ,każdy obywatel ma prawo wiedzieć jak może się rozliczyć.Nie wyraziłam zgody na finansowanie z mojej emerytury kościoła i wszystkich partii.
emeryt
7 dni temu
O emeryturach wciąż podkreśla się korzyści, a przemilcza straty. Spory procent emerytów straci na Polskim Ładzie, ale słyszę tylko dyskusje o zyskach. Dlaczego redaktorzy nie dociekają i nie zadają pytań o tych co stracą? Nie da się tego słuchać!
brawo
1 tyg. temu
szkoda komętowac tu sama opozycja i jej wartosci
bEDneVOX
bałaganiarze ...
1 tyg. temu
czy oni wiedzą co robią .
Nowa Polska
1 tyg. temu
To czego się dorobiłem za Kwacha i Tuska straciłem z Kaczorm
...
Następna strona