Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Kuna na poddaszu to murowane szkody

Podziel się:

Ciepło, sucho, stosunkowo bezpiecznie. Poddasza domów jednorodzinnych to miejsca, które upodobały sobie kuny. A kuna na strychu to wielki problem. Zwierzęta te często budują gniazda w materiale ociepleniowym tuż pod dachem. Ich obecność to spore szkody, bo kuny przegryzają kable, uszkadzają instalacje, a ale przede wszystkim niszczą ocieplenie budynku robiąc w nim kanały komunikacyjne. Jednak na wypadek obecności tych gryzoni można się ubezpieczyć.

Jeden mały osobnik może spowodować kosztowne szkody
Jeden mały osobnik może spowodować kosztowne szkody (materiały partnera)

Jednak kuny to nie jedyny problem. Kłopotliwe są też podchodzące bardzo blisko domów dziki. Często wchodzą wręcz na posesję. Niszczą płoty lub altany śmietnikowe, przydomowe place zabaw, ogrody. Kłopot mogą przynieść takie ptaki i gryzonie, które niszczą elewację naszych domów. Znane są też przypadki ptaków, które w locie wybiły szybę, zaś gryzonie – np. szczury - mogą uszkodzić nie tylko elewację, ale też instalację wodną.

– Od tych, i innych wypadków związanych ze zwierzętami można, a nawet należy się ubezpieczyć. Wybierając polisę w LINK4 .naprawdę warto zdecydować się na wariant all risk, to znaczy od wszelkich zdarzeń losowych, za wyjątkiem wyłączonych, wymienionych w OWU. Wówczas pokryjemy koszty naprawy szkód spowodowanych przez zwierzęta. – wyjaśnia Maciej Krzysztoszek, rzecznik prasowy LINK4.

- Weźmiemy też odpowiedzialność za szkody wyrządzane przez zwierzęta domowe, pod warunkiem, że zwierzę nie należy do nas lub naszych domowników. Jeśli szkodę w naszym domu wyrządzi pies sąsiadów, wypłacimy odszkodowanie. – mówi rzecznik LINK4, a po szczegóły odsyła do ogólnych warunków ubezpieczenia dostępnych na stronie www.link4.pl, albo do konsultantów LINK4 dyżurujących pod numerem 22 444 44 44. Tam też można kupić polisę, a jeśli ktoś woli zrobić to osobiście, może odwiedzić współpracującego z firmą agenta, który także wytłumaczy szczegółowe warunki ubezpieczenia.

Cena spokoju nie jest wygórowana. Polisę mieszkaniową chroniącą nie tylko mury czy szyby, ale też tzw. mienie ruchome to znaczy sprzęt RTV, AGD, a nawet ubrania, biżuterię czy nawet gotówkę , a także ubezpieczenie w przypadku kradzieży z włamaniem można mieć już nawet za 301 złotych * za cały rok. Jej ostateczny koszt zależy od wielu parametrów tj. wielkość czy usytuowanie nieruchomości.

*Składka 301 zł została wyliczona:

Dla domu jednorodzinnego murowanego własnościowego o powierzchni 100 m kw., rok budowy 2006, położone w Kaliszu, brak szkód w ciągu trzech ostatnich lat.
- suma ubezpieczenia domu jednorodzinnego od wszystkich ryzyk 300 tys. zł
- suma ubezpieczenia budowli od wszystkich ryzyk – 5 tys. zł
- suma ubezpieczenia dla mienia ruchomego od wszystkich ryzyk – 10 tys. zł

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Artykuł sponsorowany