Trwa ładowanie...
bDIArvlx

Notowania

Ceny Energii – Wszystkie wiadomości

7
10.06.2019 17:03

ENERGETYKA
 / 
Oszczędzimy grube miliardy. Ceny uprawnień CO2 spadają

Polska energetyka węglem z Rosji stoi i rosnące ceny uprawnień do CO2 uderzają elektrownie. Tylko dzięki taniemu węglowi ich zyski nie zamieniły się w straty. W czerwcu nadeszła jednak ulga i prawa do emisji dwutlenku węgla też poszły w dół. Na jakiś czas jest szansa na tańszy prąd.

309
06.06.2019 14:48

ENERGETYKA
 / 
Podwyżki cen prądu o 40 procent już za miesiąc. Analitycy ostrzegają

Od lipca wiele firm dopadną wyższe ceny prądu. Rozmowy z Komisją Europejską prawdopodobnie już nic nie dadzą, więc słono zapłacą. A wraz z nimi zwykli ludzie. Taką prognozę przedstawili analitycy Credit Agricole.

113
30.05.2019 14:30

CENY ENERGII
 / 
Za drogi prąd jednak zapłacimy. Szykujmy się na wyższe ceny w sklepach

Ceny energii dla gospodarstw domowych są zamrożone i zamrożone pozostaną. Ale miliardy na prawa do emisji CO2 z elektrowni węglowych same się nie zapłacą. Samorządom i firmom państwo ma je rekompensować. Okazuje się, że nie wszystkim wyrównane będą całe koszty, a niektórzy nie dostaną nic. Nie będzie to obojętne dla cen w sklepach.

177
16.05.2019 10:59

ENERGETYKA
 / 
Jerzy Buzek o węglu. "Jeśli to się uda, Polska odniesie sukces"

- Ważne, że zmieniamy miks energetyczny, zachowujemy neutralność, ale musimy pamiętać o pakiecie klimatycznym - uważa Jerzy Buzek, były premier. - Ważne jest zatem, byśmy odchodzili od polityki wysokoemisyjnej i jednocześnie umieli zachować te tradycyjne środki dostarczania energii, bo z węgla nie wyjdziemy błyskawicznie. Trzeba to robić stopniowo. Jeśli nam się to uda, odniesiemy sukces, bo Unia oferuje spore możliwości finansowania naszej transformacji energetycznej.

11
12.03.2019 10:44

UOKIK
 / 
Warszawiacy mogli przepłacać za ogrzewanie. UOKiK wszczął postępowanie przeciw czterem wielkim firmom

- 2019 rok w ochronie konkurencji zaczynamy od dużej sprawy. Wszczęliśmy postępowanie przeciwko czterem firmom: Veolia Energia Warszawa, Veolia Energia Polska, PGNiG Termika i PGNiG. Zarzuty postawiliśmy też dwóm menadżerom – powiedział Marek Niechciał, prezes UOKiK.

bDIArvlz
7
27.02.2019 8:56

CENY PRĄDU
 / 
Ceny prądu. Ustawa bez poprawek w Senacie

Żadnych poprawek do nowelizacji ustawy o cenach energii nie wprowadzili senatorzy. To oznacza, że dokument trafi teraz do podpisu prezydenta.

69
22.02.2019 6:45

CENY ENERGII
 / 
Ceny prądu. Sejm przegłosował nowelizację ustawy, uwzględnił uwagi Brukseli

Nowelizacja ustawy o cenach energii została w czwartek w nocy przyjęta przez Sejm. Zmiany były konieczne ze względu na zastrzeżenia Komisji Europejskiej do niektórych rozwiązań.

45
20.02.2019 20:29

ENERGETYKA
 / 
Ceny prądu jak enigma. Rząd gra na zwłokę, a Kowalski dalej nie wie, ile zapłaci

Planowana nowelizacja ustawy w sprawie cen energii wprowadza kilka znaczących zmian. Jedna z nich wiele mówi o chaosie decyzyjnym w tej sprawie. Firmy energetyczne zyskały czas na dostosowanie się, ale tylko dlatego, że nie ma jeszcze kluczowych dla cen rozporządzeń.

186
17.01.2019 21:07

KRZYSZTOF TCHÓRZEWSKI
 / 
Polska wysłała do Brukseli rozporządzenie ws. cen energii. Tchórzewski negocjuje

Rząd obiecuje, że Polacy nie zapłacą za prąd więcej niż w czerwcu minionego roku. Sposób wdrożenia ustawy oraz wprowadzenie ewentualnych zmian w jej treści negocjuje w Brukseli minister Krzysztof Tchórzewski.

bDIArvlF
3
14.01.2019 14:35

ENERGETYKA
 / 
Prezes URE ostro o ustawie ws. cen prądu. "Jest niejasna, wymaga pilnych zmian"

- Ustawa ws. cen prądu wymaga pilnych zmian. Jest niejasna i nie pozwala na równoważenie interesów różnych stron - ocenia Maciej Bando, prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

159
09.01.2019 11:14

CENY PRĄDU
 / 
Rząd zafundował przedsiębiorcom totalny bałagan. "Siedzimy jak na gorącym krześle i patrzymy z niepokojem"

Rząd zamroził ustawowo ceny energii, ale firmy nie mają pojęcia, jak to prawo wykonać. Brakuje rozporządzeń, które by to określiły - Nasi dostawcy energii nie wiedzą, co robić. Siedzimy jak na gorącym krześle, czekamy z niepokojem - mówi money.pl Małgorzata Kot, dyrektor komunikacji Grupy Ergis.

71
07.01.2019 18:30

CENY PRĄDU
 / 
Międzynarodowi eksperci miażdżą ustawę ws. cen prądu. "Bruksela się na nią nie zgodzi"

Nie jest przesądzone, czy ceny prądu pozostaną na starym poziomie. Zdaniem ekspertów z JP Morgan bardzo możliwe, że Komisja Europejska nie zgodzi się, aby polski rząd wypłacał rekompensaty firmom energetycznym. Byłoby to niezgodne z unijnym prawem.

14
06.01.2019 8:33

CENY ENERGII
 / 
Zdaniem ministra zamrożenie cen nie jest pomocą publiczną. Eksperci mają odmienne zdanie

- Pomoc publiczna przynosi korzyść wybranym podmiotom, natomiast my wszystkich traktujemy jednakowo - mówi Krzysztof Tchórzewski, szef resortu energii. Zaznacza przy tym, że ustawa zamrażająca ceny energii nie narusza unijnych przepisów.

bDIArvlG
745
04.01.2019 12:54

CENY ENERGII
 / 
Ceny energii jednak w górę. Wbrew obietnicom rządzących Polacy dostają nowe cenniki

Przyjęta pod koniec roku specjalna ustawa miała powstrzymać podwyżki. Liczne sygnały od kupujących prąd pokazują jednak, że nowe prawo może nie zadziałać. Komisja Europejska też nie ułatwia rządowi powstrzymania wzrostu cen. Chaos narasta.

1.5K
03.01.2019 13:21

CENY ENERGII
 / 
KE żąda notyfikacji ustawy o cenach energii

Komisja Europejska oczekuje, że polskie władze przekażą do notyfikacji ustawę dotyczącą cen energii w Polsce.

45
31.12.2018 12:41

ENERGETYKA
 / 
Każdy będzie mógł zarobić, sprzedając trochę energii do sieci. Minister Emilewicz zdradza nieco o programie Energia Plus

Energia prosumencka będzie filarem programu Energia plus - mówi minister Jadwiga Emilewicz. Każdy będzie mógł postawić swoje źródło energii elektrycznej i nadmiar sprzedawać do sieci. Można będzie "trochę na tym zarobić" - zapowiada szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii.

85
29.12.2018 12:36

CENY ENERGII
 / 
„Prezydent będzie działał sprawnie”. 9 mld zł z budżetu na obniżenie cen energii czeka na podpis

Prezydent szybko podejmie decyzję w sprawie ustawy, która zablokuje podwyżki cen energii - podał minister kancelarii prezydenta w wywiadzie dla radiowej Trójki. Decyzja może zostać ogłoszona jeszcze w sobotę.

397
28.12.2018 18:42

CENY ENERGII
 / 
9 mld zł z budżetu na dopłaty do prądu. Ekspresowe tempo w Sejmie i Senacie

Zamrożenie cen z czerwca i zrekompensowanie spółkom energetycznym utraconych przychodów zakłada zgłoszona niespodziewanie w piątek i przegłosowana w ekspresowym tempie rządowa poprawka do nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym. Jeszcze wieczorem w piątek ustawa została przyjęta przez Sejm, a potem o trzeciej w nocy w sobotę przez Senat.