Forum

Komentarze użytkownika "Cspostrzegawczy"

Targowica

Cspostrzegawczy / 2007-05-18 10:29 / Tysiącznik na forum
Targowica tez broniła wolności szlacheckiej, a jak się skończyło pamiętamy.
A czy z tą "parafialną rubieżą" to Kwaśniewski nie chce czasem wywołać religijnej wojny?

Kto ostatnio oglądał Tok Szok 2 z Kwaśniewskim ?

Cspostrzegawczy / 2007-05-16 10:59 / Tysiącznik na forum
Takiej marnej postawy Kwaśniewskiego nigdy wcześniej nie widziałem. Mały człowieczek, który wraca do polityki a nie ma nic do zaproponowania - praktycznie w kółko powtarzał prośbę o większe zaufanie i nic więcej, choć przecież Zakowski nie jest anty to i on nie pomógł.
Cspostrzegawczy / 2007-05-16 10:29 / Tysiącznik na forum
podważanie sondażu w jednym punkcjie kompromituje autora, jeśli nie znasz popierających PIS to znaczy, ze twoje środowisko jest niewiarygodne - kisicie się we własnym sosie.
W moim otoczenie jest mniej więcej równowaga PISu z PO ( z lekką przewagą PISu) i łatwiej mi ocenić argumenty obu stron.

Re: Olejniczak bojkotuje spotkanie u prezydenta

Cspostrzegawczy / 2007-05-15 13:25 / Tysiącznik na forum
Kto by się przejmował marginesem.

Myślę, że była to luźna propozycja Dorna

Cspostrzegawczy / 2007-05-09 09:39 / Tysiącznik na forum
i do konkretów daleko, chodziło o wysondowanie jak zareagują dziennikarze na zmiany. I okazało się , że boją się , że pod płaszczykiem porządku zostaną zmarginalizowani ( szczególnie boją się ci co bezpodstawnie oczerniają rząd).
Nie sądzę by Dorn się zdecydował na administracyjne ogranicznie dostępu, ale ciekawym byłby pomysł z czarną listą (np w internecie) dziennikarzy i ich kłamiwych tekstów aktualizowaną przez polityków (nie tylko prawej, a także z lewej strony) - wiąże się to z trudnościami w sprostowaniach. Wyszłoby, króry dziennikarz najwięcej "wysysa z palca".
A może Dorm miał na względzie dobro dziennikarzy, by nie byli tratowani przez włąsny tłum, czy BOR.

Re: Zawisza: Gosiewski dostał nagrodę za wierność

Cspostrzegawczy / 2007-05-09 09:18 / Tysiącznik na forum
ww tytuł jest przekłamaniem - Zawisza czegoś takiego nie powiedział to dziennikarz zapytał, a Zawisza nie zanegował.
Widać wraźnie po pytaniach, że są tendencyjne. Słowa Zawiszy "bądźcie jak Gosiewski" odnoszą sie do jego poztywnych cech charakteru - pracowitość , wytrwałość, inteligencja - podobno został najlepszym posłem ubiegłej kadencji.
Cspostrzegawczy / 2007-05-08 15:02 / Tysiącznik na forum
Też tak myślę. Kaczyński sie pośpieszył i mógł zostawić vacat na stanowistu wicepremiera, szczególnie gdy i tak mamy ich 3, a obecny 4 jest bez teki. Ten vacat mógłby byc marchewką i być zostawiony na "wsiakij słuczaj"

Wygrało lobby bankowe, straciła Polska

Cspostrzegawczy / 2007-04-25 16:32 / Tysiącznik na forum
miejmy nadzieję, że RPP się zreflektuje i obniży w maju o te 25pp stopy, gdy zobaczy , że nflacja spada.
Cspostrzegawczy / 2007-04-25 10:53 / Tysiącznik na forum
chyba nie rozumiesz - wg twoich słów to powinno brzmieć " o tyle mniej ukradną obywatelom"

Przeczytałem pierwsze zdanie i juz widzę, że autor miesza.

Cspostrzegawczy / 2007-04-24 09:57 / Tysiącznik na forum
"Dlaczego PiS, w osobie Premiera Jarosława Kaczyńskiego, nie zgodził się na poparcie zmian artykułów 30 ..." - przecież CAŁY PIS poparł te zmianę.

Czy RPP chce rozregulować dobrze działający system?

Cspostrzegawczy / 2007-04-24 09:53 / Tysiącznik na forum
Chodzą pogłoski (np. dzisiejszy Dziennik) o pewnej podwyżce stóp. Wiadomo, że poziom bazy był duży i 2,5% jest chwilowe, ale przecież o to chodziło ( to był cel) o osiągnięcie 2,5%, dlaczego chcecie to zepsuć - myślę jednak, że rozsądek przeważy i podwyżki stóp zostaną opóźnione jeszcze o miesiąc i wtedy się okaże czy inflacja zacznie spadać nawet bez podwyżki stóp.
Podwyżka stóp byłaby dalszym wzmocnieniem złotego co utrudniłoby handel i osłabiło nasz eksport.
Podwyżka stóp byłaby początkiem odwrócenia trendu rozwoju kraju - chłodzenie obecnie jest nieuzasadnione nawet w kontekście państw bałtyckich u których wg naszych ekonomistów jest tragedia bo inflację mają sporo większą od naszej. To dlaczego ciągle stawia się za wzór Estonię z 2 cyfrowym wzrostem gospodarczym?
Stopy procentowe nie powinny zbytnio odbiegać od inflacji, a przy 2,5% inflacji jest jeszcze duży zapas do 4% szczególnie gdy przyrosty miesięcznie inflacji są rzędu 0,4%. Schładzanie gospodarki wprowadzone za Balcerowicz zmniejsza się ( poprzez wzrost inflacji), dlatego są teraz optymalne warunki i impuls podnoszący stopy spowoduje zepsucie dobrze działającego mechanizmu.
Nie mroźmy gospodarki - spójrzmy na to, że wzrost gospodarczy jest ważniejszy i poczekajmy miesiąc by zobaczyć faktyczne zagrożenie, a nie intuicyjne przypuszczenia.
Cspostrzegawczy / 2007-04-23 10:12 / Tysiącznik na forum
też tak myślę, bo nie ma tu podanych konkretnych wyliczeń tylko spekulacje oparte na fałszywej intuicji, można to zobaczyć po tym, ze Winnicki nie zauważa sukcesów rządu.
Oczywiście na bieżący wzrost gospodarczy ma wpływ wiele czynników, ale polityka rzadu ma zawsze największy.
Cspostrzegawczy / 2007-04-23 09:01 / Tysiącznik na forum
a te 8% dla partii to kompletna bzdura

Re: Orłowski: Rządzący nie potrafią dobrze wydawać pieniędzy

Cspostrzegawczy / 2007-04-20 16:22 / Tysiącznik na forum
lepiej pieniadze wydawał Kwaśniewski na swoje podróże. Obecne bardziej się liczą i dłużej złotówkę oglądają zanim ją wydadzą, dlatego wydają gorzej - znaczy mniej pochopnie.
Najlepiaj zobaczyć to na przetargach i prywatyzacji.
Cspostrzegawczy / 2007-04-20 16:11 / Tysiącznik na forum
wydaje sie, że te fakty nie są prawdziwe, gdyz może być bład w wizalizacji, pomylił sie programista strony. Mając na względzie, że sondaże internetowe z reguły zawyżaja poparcie dla PO, układ PIS-43% a PO- 13% przy notowaniu Samobrony 17% pewnie wygląda odwrotnie PO-43% PIS-17% Samoobrona 13%.

Najnowsze wpisy