Forum

Komentarze użytkownika "obserwator"

Komentarze użytkownika: obserwator

Re: Prawa funkcjonariusza podczas czynności prewencyjnych

obserwator / 2007-02-20 19:46 / Tysiącznik na forum
Sprawa jest poważna, nie nalezy jej lekceważyć. Policja przygotowuje dowody, sa to także ich zeznania w prokuratorze, notatki slużbowe itp. Sad zawsze da wiare zeznaniom policjantow, po skierowaniu aktu oskarzenia do sądu. Proces będzie prowadzony długo aby doszło do skazania. Jeżeli bedzie kilka rozpraw to na nie bedą przychodzili prokuratorzy dyżurni, zapoznaja się ze sprawą na minuty przed rozprawą. Nawet dobry adwokat bedzie mial trudne zadanie. Od chwili prowadzenia sprawy przez policjantow a następnie przez prokuratora, oskarżony nie ma wglądu w akta, dopiero może sie z nimi zapoznać jak prokurator zamknie sprawę. Oskarżony napisze odwolanie ktore nie zostanie uwzględnione, akt oskarzenia wędruje do sądu. Sądy skazują na wyroki w zawieszeniu wiedząc że sąd wyzszej instancji zatwierdzi wyrok i kończy się mozliwość dalszego odwoływania przez skazanego> zostaje sie tylko droga ułaskawienia przez Prezydenta ale to utopia. Moim zdaniem należy za wszelką cene udowodnić że policja działala w złej wierze, nalezy to zrobić bardzo zręcznie aby złą wolę wykazać policjantów wykazać. Przed sądem policjanci będą zeznawać pod przysięgą, i zeznaja ale prawdy w ich zeznaniach nie ma, gdyz umieją zeznawać tak żeby nie być posądzonym o skladanie fałszywych zeznań. Te wszystkie drobne dowody nalezy zbiearać rownolegle z policją od początku, wówczas adwokat dostanie dokumenty umożliwiające skuteczna obronę. Ja to pisze z doświadczenia bo słyszałem i widziałem dokumenty i od tej chwili nie wierzę w sprawiedliwość policji, prokuratorów i sędziów. Jeszcze raz podkreślam sprawa jest poważna. Najlepiej poszukać znajomości aby ukręcić łeb sprawie, bo innej rady nie ma, jak policjanci sie uprą i chcą zaszkodzić, to zrobią i jest prawie pewne że sie im uda.

Re: Wałęsa do prokuratury za "durnia"

obserwator / 2007-02-19 22:03 / Tysiącznik na forum
Wiele lat mija, oczy widzą , uszy słyszą, zniesmaczenie narasta jak sie słyszy mierne wypowiedzi wykreowanego przez kanpy polityczne, socjalistów z bożej łaski, człowieka który zatracil sie i utracil szacunek, wszyscy to zauważyli i kazdy chciałby odpocząć od tego człowieka a on nieświadomy pcha się z wykladami , z prezentowaniem wlasnej osoby w pogoni za kasą, ganiają po całym świecie i kraju. W przeciwienstwie do guru samoobrony, nic się nie rozwinął, wypowiedzi mdle, myslenie wadliwe, postrzeganie świata - same pomyłki, brak oglady nader widoczny. Nazwanie Profesora prawa durniem, samemu mając wiele tytułow honorowych a z wykształcenia elektryk, czytałem osobiście pisane e-maile o radiu maryja, brak wykształcenie obnaża miernotę myśli, brak wykształcenia widoczny.. Społeczeństwo zostało puszczone w skarpetkach, bo uwierzyło, ja uwierzyłem, łatwo dzisiaj powiedzieć, przedtem inaczej postrzegano świat, szkoda że tak się stało, Wszystko zostało sprzedane, nic nie zostało, kapitału nie bedzie, zycie za pensje dla wielu to niewolnictwo demokratyczne, kiedyś niewolnik miał swego pana który dbał o niewolnika,, dzisiaj krytycy PIS nie biorą nie brali dotąd i nie bedą brać dalej odpowiedzialności za los biedoty z piwnicznej izby. Uważam, że ten Pan ma procesow dużo, kolejny nie zaszkodzi, prędzej zostanie odsłonięta prawdziwa twarz i oblicze tego człowieka zasłużonego ale całościowo nie wygląda to dobrze..

Re: Ziobro: Prokuratura podejmie kroki w sprawie Wałęsy

obserwator / 2007-02-19 09:28 / Tysiącznik na forum
proszę zauważyć, że profesor prawa został nazwany durniem a jego poprzednicy nie mieli wyksztalcenia wcale i jeden z nich sklamał. Wyksztalconego człowieka nazywa sie durniem, a niewykształceni rewolucyjni prezydenci wylansowani przez kanapy polityczne, sa na topie a ludzie wierzą, że sa idealami do naśladowania. Sądze że młode pokolenie już nie nadąża i symbole mieszaja się, bo sprawiedliwości brakuje. Wojnę w Iraku rozpętano, a przedtem słyszeliśmy łgarstwa ludzi nieetycznych, sa ponad prawem ,bo są hegemonem świata. Łatwo jest zabić Prezydenta Iraku , zeby zabić historię, żeby świat nie dowiedział sie ukrytej prawdy natychmiast. Dlaczego tak w zyciu jest, że jest niewielu szczęśliwcow żyjących w obfitości a tak wielu zyjących w biedzie. Dzisiaj obserwuję ze dawać biedzie to zły obyczaj, niech wszystko zostanie po staremu, lekarze bez kas fiskalnych, prawnicy bez kas fiskalnych, profesorowie , dziennikarze z 50% kosztami uzyskania przychodu, nawet dla powielanych wielokrotnie tych samych materialow , rożniacych sie tylko kropka i przecinkiem. I rosna apanaże kołnierzyków a ktorzy są stale obecni na wojażach zagranicznych, bo urlopy maja z gumy, mali to widzą, zgrzytaja zębami, ale milcza bo maja dusze niewolników. Byli prezydenci zarabiaja kasę, dja im zarobić , ja sie nie dowiem a czy dziennikarze prawdę powiedzą, daja jako symbole wykłady ale czy prawdę mówia, czy zafałszowanie histori to normalka. Osobiście jestem przekonany, że Wałęsa wszystkie sprawy w sądach przegra, bo nie chroni go historia, bo im głębiej wchodzimy w las tym trudniej drogę znaleźć. Nie będę żałował, będzie mi smutno że się zawiodłem, że tyle czsu zostało straconego na mącenie , żeby zaciemniać, to jest widoczne teraz, przedtem było inne postrzeganie świata.

Re: Wałęsa oburzony zarzutami Szczygły

obserwator / 2007-02-19 08:04 / Tysiącznik na forum
Był taki czas ,że glosowałem na Wałęsę, ale to bylo dawno, teraz jest to bolesna historia a czas pisze od nowa prawdziwą historie. Nie mam zaufania do sądów , zbyt duzo krzywdy sie wyrządza, stąd zaufanie społeczne małe i nie publikuje sie rankingów zaufania do sądów, bo zawsze zbrodniczy system sądownictwa z mrocznych czasów komuny będzie rakiem toczącym wymiar sprawiedliwości. Guru Samoobrony został skazany na rok wiezienia do odsiadki za nazwanie następcy po Wałęsie, najbardziej leniwym prezydentem. Czy ustępujący Prezydenci mogą być ponad prawem , gdyz Pan Wałęsa nazwał obecnego Prezydenta "durniem", a przedtem słyszałem wiele sformułowań zaswiedczających o pomrocznej duszy tego czlowieka , pierwszego wsrod solidarności. Dusza człowieka niewinnego i sprawiedliwego jest czysta i jasna a oczy są wyrazicielem duszy, są jasne, promienieja blaskiem. Dość często eksploatowana jest postać Pana Wałęsy, prosze zauważyć, że słowa tego Pana są beznadziejnie ułomne , język pokazujacy braki w wykształceniu, oczy rozbiegane, nieprzyjazne, stad zgadzam sie z opinia , że idealy solidarności zostały zdradzone, to sie wie ,to trzeba historycznie zestawić ,aby kurtyna opadła i czar osobowości prysł. Prezydent Jelcyn, przekazal materialy o solidarnosci z archiwów KGB, pisali dzienikarze , że bladość byla jak śnieg na twarzy, nigdy więcej nie słyszałem, nie czytałem co sie z tymi dokumentami stało. Uważam zarzuty Szczygły za pewnik i od tej chwili ten człowiek , wylansowany przez kanapy polityczne na szczyty popularności , winien zostać dla dobra społeczeństwa pominięty przez publikatory i jako człowiek - pod warunkiem że jest jeszcze człowiekiem sprawiedliwym, bez skazy , bo domniemam że jest inaczej, niech sam zamknie się w wiezieniu własnej nieruchomości.

Re: Raport o WSI - głównie krytyczne opinie

obserwator / 2007-02-17 09:08 / Tysiącznik na forum
raport żyje kilkanaście godzin, to za mało żeby go przeczytać w całości i zrozumieć. Od pierwszej chwili jego opublikowana , słysze komentarze pomniejszające jego znaczenie, sa to komentarze nieprzychylne. Dziennikarze w swej większości jeszcze sie nie nauczyli, są pod wpływem tego co było, ich słowa w publikatorach sa niewiarygodne, powinni pisać pamiętniki a wycofać sie z komentowania wydarzeń politycznych bo zaśmiecaja , tworzą szum informacyjny, rzetelnej prawdy nie dowodzi sie. Jednak sa i wypowiedzi dowodzące ze raport opisuje prawdę, a prawda boli ale mam nadzieje, że wyzwoli takie działania które wyeliminuja zło, aby zrobić miejsce dla dobra. Wierzę że tak sie stanie, bo zakłamanie elit, wierzących w swoja misę, majmacych wpływy i pieniądze, coraz większe pieniadze > beda robiły wszystko, aby miec więcej i więcej. Już nie wystarczy jedna podróż zagraniczna, w roku ma ich być dużo więcej, urlop jest z gumy, zaległy powiększa sie, nikt nigdy nie probowal policzyć wyłudzonych pieniędzy za urlopy, bo kartka urlopowa zaginela. Publikatory podaja , że niektorzy otrzymuja kase za niewykorzystany urlop w wysokośći i ponad 50000zl. Wytworzyła sie w naszym społeczeństwie kasta bogaczy dzialająca na zasadzie, syty nie zrozumie głodnego, byc może raport opisujący menadry wladzy, zależności, przenikania się wplywów, da szanse na wyjście na prosta i podobnie jak skok Małysza, zmieni nasze życie na lepsze. Nie może tak być,że obecnie Polacy żyja z pensji, emerytur, rent i zapomóg ale nie zyja z kapitału, bo ten zostal zawłaszczony w niejasnych okolicznościach. Nikt z świata dziennikarskiego w swej wiekszości nie ma odwagi opisać jak następowało wykluczenie społeczeństwa polskiego z kapitału, a warto by to zrobić, aby uświadomić ludziom , jak wiele zlego zostało zrobione.

Re: Komisarz zastąpi Gronkiewicz-Waltz w Warszawie?

obserwator / 2007-02-17 08:21 / Tysiącznik na forum
wycie ze zlosci to wyboista droga, przekonal sie guru PO jak stoczyl pojedynek slowny z guru Samoobrony, Z tej polemiki wyszedł zwyciesko guru Samoobrony, gdyz nienawiść nie jest dobrym doradca. Mozna bylo zobaczyc i uslyszec co ma do powiedzenia guru PO, polityczne biadolenie ucznia nad rozlanym mlekiem, nie warto słuchac i już nie będe słuchał, żal mi pieniedzy ktore podatnik stracil na partię PO i dalej traci bo kanaoa mająca ponad 130 posłów nauczyla sie krytykować zawsze i wszedzie, budować nie chce, ale widać bezradność.
PO juz dawno winno sie rozwiazac z własnej inicjatywy, bo marnowanie czasu i pieniedzy widzi u innych a nie u siebie.
Guru PO , radni PO których jest większość razem PO SLD PSL, zamiast podjąć uchwałę , wyszukują triki, nie są chłopami, zal mi kobiet w PO, bo meskiej siły tam brak. Myśle że kula śnieżna zmian i z tym problemem sobie poradzi, ale szkoda warszawiaków że tracą czas, pieniadze,bo decyzyności nie będzie, skomlenie nie zastąpi zdecydowania i przychylności, mam nadzieje że pozostali Warszawiacy ochłona i zobaczą że król jest nagi, ta Pani nic dobrego nie zrobi, mimo męskiej urody, nie zwolni stanowiska, nie przyzna się do blędu. Mam nadzieje żpoprzeczka zostanie wyżej postawiona, bo nie jest dobrym obyczajem aby sądy decydowały , jeżeli zaufanie do sadów jest żenująco niskie.

Re: Będzie śledztwo w sprawie Maciarewicza?

obserwator / 2007-02-13 00:09 / Tysiącznik na forum
bzdury, szyte grubymi nićmi, są siły ktore maja za nic spokój, chca mentnej wody, aby rozwodnić i zaciemnić to co nieuchronnie czeka na odkrycie, czekam na raport z niecierpliwościa. Piorunochron w czasie burzy to bezcenna rzecz, teraz błyskawiczne volty części dziennikarzy pokazuja świat iluzji, ale nikt nie wierzy i nie uwierzy, słowa jak pioruny padaja , ale nie zbiera ich piorunochron, tylko dziennikarze i opozycja gromią selektywnie, niszcząc z premedytacja, los człowieka jest im obojętny. Radną może zostać modliszka, ktora pożera chłopców a jak dzieci podrosły to szuka ojca po czasie , spośród wielu kandydatów, farsa , teatr polityczny, próżność ludzka, walka o pieniądze, o życie w dostatku, po trupach do celu, to sie widzi to przenika wszystko i wszystkich, przykleja sie jak odchody śmierdzieli. Nikt nikomu nie wierzy, służby rozgrywają jak chcą, jeszcze mogą, dyktują , ale grunt ucieka spod nóg, być topielcem to nie zachwyca to wyzwala... tonący brzytwy się chwyta. Podobnych sensacji mieliśmy duzo za dużo, mimo że dokument o nazwie GREY jest fałszywy, nikt nie przyzna się ze zbłądził, autorytety zbladły, zamilkły, nie chcą powrócić do punktu wyjścia, teraz wiadomo dlaczego sądy nie cieszą się zaufaniem społecznym, mocherowe berety nie maja tutaj znaczenia.

Re: Bezrobocie znowu w górę

obserwator / 2007-02-06 21:56 / Tysiącznik na forum
Bezrobocie to straszna plaga , która niszczy ,zniewala, zabiera godność osobistą. Klimat się zmienia , ociepla się ziemia, ale dla ludzi to zapowiedź biedy i bezrobocia. Wody w rzekach podtapiają wszystko w nadmiarze, duzo za duzo, ludzie sa narażeni na wiatry zwane huraganami, zniszczeń przybywa. Świnie będące specjalnością naszych rolników , rolnikom nie przynosza radości, nie sa bezrobotni > bo sa rolnikami , kasy za swoją prace nie dostają a dokładaja, zatem są także bezrobotni z przymusu bo wytwarzaja za darmo - ich praca nie jest uczciwie opłacona. Warto śledzić jak UNIA sobie poradzi z problemem bezrobocia, czy bedzie szczera dla swych obywateli, czy plagi egipskie dla najbiedniejszych będa codziennościa, bo bezrobotnemu zawsze bedzie pod górke.
obserwator / 2007-02-06 20:52 / Tysiącznik na forum
do antyPiSuar > zlośliwe pomówienie to pisanie o paranoiku, opinii jest duzo za dużo, większosć się nie sprawdza, gorace opinie to fotomorgana, warto poczekać i policzyć do dziesiąciu, są tacy co głupio robią zanim pomyślą, dzisiaj sąsiedzi robia co chcą, czy UNIA to zniewolenie czy perspektywa raju, jezeli raju nie będzie to piekło nastąpi. Lepiej ze rząd jest ostrozny, jak gorac to nalezy dmuchać, nawet dzieci to wiedzą > Premier dzieckiem nie jest!.

Re: Sikorski na szefa NATO?

obserwator / 2007-02-06 20:35 / Tysiącznik na forum
Zbyt dużo komentarzy od osób znanych, broniących za wszelką cenę w tym szczególna postać Pana Bartoszewskiego, to każe zastanowic się, czy teatr polityczny cos nie ukrywa. Mnie osobiście takie gadanie zapala czerwona lmpkę, ja tym ludziom nie wierzę, nie wierzę politykom ktorzy byli, duzo gadali a dzisiaj udaja złotoustych wzorowych obywateli. Rada Bezpieczeństwa przyjmowala klamstwo za prawde, gdzie wówczas byli a dzisiaj mamy ponad 500 000 zabitych irakijczykow, kobiet dzieci i ponad 2 miliony wdów a afganistanie. Jak długo jeszcze hegemoni światowi będą bezkarni, bo nawet wlasnych obywateli nie chca słyszeć.

Re: Bezrobotni wolą brać zasiłek niż pracować

obserwator / 2007-02-02 08:50 / Tysiącznik na forum
Bezrobotni wola brać zasiłek niz pracować, to tytuł nieprawdziwy, bo zbudowany system zatrudniania od samego początku reform wprowadzil bezrobocie i zasiłki. Na pocżatku bezrobotni dostawali więcej i było ich więcej dzisiaj , od lat wielu, bezrobotni otrzymujący bezrobocie są zredukowani do minimum. Aby ludzie nie umierali na ulicach, rejestracja bezrobotnego pozwala na korzystanie przez niego i rodzine ze świadczeń zdrowotnych. Nie może być tak że kolnierzyki i garnitury pracujące i będące na rentach, dostaja najwyzsze wynagrodzenia, odprawy, nie musza prowadzić kas fiskalnych w swych gabinetach ( lekarze, adwokaci ), a świat uczonych może za te same prace brać dużą kasę przy 50 procentowych kosztach porzychodu, kaci majma duże wielotysięczne emerytury a ofiary żyją w biedzie a ich dzieci są bezrobotne. Zdaje sobie sprawę że problem bezrobocia jest trudny, ale nie robi sie wszystkiego żebyludzie żyli godnie, nawet nie pracując. Z treści artykułu wynika że dążenia do ukrytej eutanazji sa powszechne w świadomości polityków ktorzy byli, nic nie zrobili a sa , biada bezrobotnym, zamiast pomagać wymyślaja teorie aby życie najuboższych stało sie piekłem na ziemi.

Re: Kamiński: PO oszukuje opinię publiczną

obserwator / 2007-02-02 08:30 / Tysiącznik na forum
Od samego początku PO to kanapa zarowno w Polsce jak i Brukseli, przyjęła postawę biorcy , bo lepiej brać niz dawać, stworzono gabinet cieni, bo łatwiej zaciemniać niz rozjśniać > czyli wygodnictwo za wszelką cenę. Osobiście wolalbym aby było mniej posłów ze strony PO, wowczas partie by sie moblizowały do pracy i ponosiły odpowiedzialność za swych przedstawicieli, za ich czyny i słowa. Dzisiaj bezkarność parlamentarzystow PO jest zatrważająca, mówia co im slina na język przyniesie, wiedząc że sa bezkarni. Zwykli zjadacze chleba coraz mniejszego i drozszego , sa karani dla podniesienia statystyki, szkokujące są werdykty sądów. Kto ma szczęście bedzie żył stabilnie, kto go nie ma , to zycie mu dokopie dzialaniami ludzi ktorzy dla wlasnych celów postepują tak a nie inaczej, a sa oni wszędzie, bo sa chwastami a tych jest najwięcej w przyrodzie i w życiu. PO moglaby sie pochylic i znaleźć środki ochrony, ale co obserwuje to nie ochrona to gwarantowanie sobie profitow za wszelką cenę. Z ostatniej chwili sprawa arcybiskupa Wielgusa, dziennikarze powinni ze wstydu spłonąc rumieńcem, wejść pod stół i odszczekać swoje wredne pisanie. Okazało sie że podpis jest sfalszowany, znalazł sie człowiek ktory go sfałszowal , tak mówia dzisiaj publikatory. Jeszcze kilka dni temu dziennikarze powielając jazgotali nieprawdę. Byli tacy co używali obraźliwych skojarzeń, myślę że kościół im wybaczy bo bladzili, ale powinni sie wyspowiadać i bić w swoje piersi ąz bedzie grzmiało a wszyscy usłyszą że żałują za swoje czyny. D laczego w życiu jest tak, że mozna zniszczyć dobre imie człowieka nie ponosząc kary, system sprawiedliwości ma dziury, ktore warto zasypać bo inaczej dalej sie bezpiecznie nie pojedzie.

Re: USA: Konsumenci mają więcej i wydają więcej

obserwator / 2007-02-02 07:59 / Tysiącznik na forum
Konsumenci w USA mają więcej i wydają więcej, ten tytuł nie budzi optymizmu, bo inne tytuły mówią, że ponad 65 procent amerykanów jest otyłych , zatem amerykanie sa narodem żyjącym sobie wygodnie i w dobrobycie. Czy to jest zasługa samych amerykanów, mam wątpliwości. Człowiek otyły myśli ociężale, porusza sie majestatycznie jakby kij połknął, ogląda wszystko jak leci w kilku telewizorach i jeździ na taniej benzynie a przeciez wiadomo że w ameryce benzyny brak i trzeba ją sprowadzać. Benzyny za to dużo jest w IRAKU i IRANIE - zadbano by ja mieć dla siebie, ale czy rodzimi mieszkańcy IRAKU korzystaja z narodowego bogactwa, po wielokroć nie, prawie wszystko im zbombardowano, wsród ludności kotłuje się wszystko na wszystkich poziomach, o przyjaźni miedzy narodami mozna zapomnieć jeżeli sprzętu i wojska wysyła sie pospiesznie duzo za duzo, nie po to żeby szukać złota na pustyni, wojsko to machina wojenna stworzona po to by zabijać i to robi z przyjemnościa.ONZ wydając swoje decyzje stracila na wiarygodności, sam słyszałem jak kłamano uzasadniając napaść na IRAK w poszukiwaniu broni zakazanych. Wszyscy świadkowie zostali usunięci , tym samym zabito historie aby nikt nie dowiedzial sie jak manipulowano tymi narodami . Szkoda bo zbrodnia nie ukarana , rodzić będzie następne zbrodnie a los właścicieli świata ,zdecyduje bo i teraz decyduje, kto ma żyć a kto ma umierać.
obserwator / 2007-01-30 22:00 / Tysiącznik na forum
uzasadniam zły wybór: prawnik nie moze sie mylić nigdy , lekarz nie powi nen sie mylić bo zła diagnoza to pewna śmierć, profesor winien sie uczyć bo jak przestanie nie moze być profesorem > bo siedzi na kanapie a wiedza mizernieje, blokuje miejsce zdolnym naukowcom. Wyborcy w swej rożnorodności wybrali jak wybrali i za to nagrode dostali, inne stolice i miasta bal sylwestrowy mieli a Warszawa od Pani Prezydent dostala figę z makiem. A mostow i tak nie bedzie , obiecanki cacanki, ale w hipermartetach kajaki i pontony tanie, że mosty zbyteczne. Ja to pisze w trosce o Warszawiaków, bo mam sympatie i żal mi ich, bo zamiast zyskiwać to stracą, postepu nie będzie.
obserwator / 2007-01-30 21:50 / Tysiącznik na forum
bzdury, wizja nieprawdziwa, prosze zejsc na ziemię!!!

Najnowsze wpisy