Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory prezydenckie 2015. Andrzej Duda chce pomóc frankowiczom

0
Podziel się:

Kandydat PiS chce przewalutowania kredytu po kursie zaciągnięcia.

Wybory prezydenckie 2015. Andrzej Duda chce pomóc frankowiczom
(ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

Przewalutowanie kredytu po kursie zaciągnięcia - to pomysł na pomoc "frankowiczom" kandydata PiS na prezydenta. Andrzej Duda spotkał się w senacie z przedstawicielami ruchu Stop Bankowemu Bezprawiu.

Kandydat PiS na prezydenta zaprezentował swój pomysł na pomoc tym, którzy zadłużyli się we frankach szwajcarskich. Według niego, mogłyby być przewalutowane według kursu, z momentu ich udzielenia. Dodał, że to jego osobisty pogląd, a sprawa wymaga dyskusji z instytucjami finansowymi.

Problem frankowiczów rozpoczął się na początku tego roku. W styczniu kurs szwajcarskiej waluty w ciągu jednego dnia. To efekt zapowiedzi Narodowego Banku Szwajcarii, który wykluczył dalsze "bronienie" kursu w stosunku do euro.

Andrzej Duda powiedział, że jako prezydent będzie w tej sprawie interweniował. Prezydent ma ogromną legitymizację do podejmowania takich spraw na poziomie państwowym - dodał. Kandydat zapowiada rozmowy na ten temat z różnymi stronami.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/103/m351079.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/wybory-prezydenckie-2015-zobacz-jakie,148,0,1797524.html) Duda rozrzutny, Komorowski mało konkretny. Zobacz ich pomysły na gospodarkę
To nie jedyna obietnica Andrzeja Dudy w tej kampanii. Kandydat na prezydenta, wspierany przez Prawo i Sprawiedliwość obiecywał również między innymi powrót do wieku emerytalnego sprzed reformy, 500 złotych na każde dziecko w niezamożnej rodzinie czy podwyżkę kwoty wolnej od podatku. Ekonomiści wyceniają jego obietnicę na około 70 miliardów złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)