Trwa ładowanie...
bECKDget
Notowania
Przejdź na

Emeryci skorzystają na Polskim ładzie. "Dzięki kwocie wolnej od podatku"

- Ze zmian w Polskim ładzie emeryci powinni się cieszyć - powiedział w programie "Money. To się liczy" Oskar Sobolewski z Instytutu Emerytalnego. – Biorąc pod uwagę średnią emeryturę kobiet (ok 2,1 tys. zł) i mężczyzn (ok. 3 tys. zł) możemy powiedzieć, że około 90 proc. seniorów skorzysta na zmianach, które wprowadza rząd. Ta główna zmiana to oczywiście kwota wolna od podatku. Pamiętajmy jednak, że emeryci będą musieli opłacać składkę zdrowotną, muszą wspierać system, którego są głównym beneficjentem. Ale nawet biorąc pod uwagę opłacanie składki, emeryci zyskają mimo że stracą ulgi np. na leki czy rehabilitacyjną. Do tego dojdzie jeszcze waloryzacja, więc z pewnością każdy emeryt zauważy zmianę na koncie.

1548 reakcji
211
797
540
Podziel się
Komentarze (540)
zobacz więcej komentarzy (540)
bECKDgeF
KOMENTARZE
(540)
Pracowałem 52...
16 godz. temu
Jan
Ana
17 godz. temu
achaaa, przepracowałam czterdzieści lat i ktoś kto przepracował miesiąc chce sięgać po tyle co ja???, chyba was wszystkich pokręciło!!! jak ktoś nie pracował to niech nie ma emerytury!!!!!!!
ksiądz
18 godz. temu
ksiądz Pis zrobił drożyzne i rozdaje nasze pieniądze tym samym powiększa dług publiczny ludziom się żyje gorzej należy ten rząd podać do dymisji a najgorsze zło to 500+    !!!!!!!!!! PIS podzielił ludzi i rodziny jednym daje 14ke tym daje co nie chciało się robić a teraz podatek nieroby nie będą płacić podatku a ci co całe życie zapiepszali dalej będą płacić podatek taki podział robi PIS a w dodatku daje 500+ dzieciorobom z naszych podatków a oni chlają za te pieniądze i nie muszą pracować jest wiele przykładów udokumentowanych ludzie co się słyszy mają już dość tego rządu nikt już na PIS nie zagłosuje bo to druga komuna drożyzna goni drożyzne non stop podwyżki na 500+ dość tego my was niedługo rozliczymy !  To koniec PISowców . W tym kraju tylko dobrze żyją celebryci księża piłkarze i ci w rządzie podwyżki sobie robią po 10tys a większość ma zarobki miljonowe a ludzom pracy lub emerytom po 50zł podwyżki a w sklepach co tydzień podwyżki ludzie musimy wyjść na ulice i to zmienić !!!!!!
bECKDgeX
Yol
18 godz. temu
Emeryci głównym beneficjentem, serio? 1000 zł. rocznie to więcej niż 500+ (miesięcznie)?
Yol
18 godz. temu
Emeryci głównym beneficjentem, serio? 1000 zł. rocznie to więcej niż 500+ (miesięcznie)?
...
Następna strona