Trwa ładowanie...
bEEFMSMR
Notowania
Przejdź na

Emerytura bez podatku. Ekspert ocenia odważny pomysł

Polskie społeczeństwo się starzeje, będzie coraz więcej emerytów. Czy przy takiej perspektywie jest szansa na rezygnację z opodatkowania emerytur? - Byłaby to duża korzyść dla emerytów. Gdyby zrezygnowano z 13. i 14. emerytur i waloryzowali świadczenie o wskaźnik inflacji, to dla systemu emerytalnego to rozwiązanie byłoby do udźwignięcia - mówił w programie "Money. To się liczy" Oskar Sobolewski z Instytutu Emerytalnego. - To jest takie rozwiązanie, które można oceniać w bardziej pozytywny sposób niż różnego rodzaju rozdawnictwo emerytalno-wyborcze, które widzimy od kilku lat - ocenił.

0
0
48
Podziel się
Komentarze (48)
zobacz więcej komentarzy (48)
bEEFMSNd
KOMENTARZE
(48)
cp44
5 miesięcy temu
Bez przerwy coś się zmienia w emeryturach.Co kilka lat są emerytury ze starego portfela.Emeryt,który uczciwie przepracował 45,50 lat nie powinien się martwić o dalszy żywot.Leki -ceny niebotyczne,służby dla emeryta nie osiągalne a emerytura "co łaska".Zaraz mnie krew zaleje,jak taką obłudę czytam.Za mało dziadków zmarło na covida.Przecież teraz emeryci ,to wraki ludzkie.Przecież rząd żyje i mieszka w Polsce,widzą co się dzieje.
jan
5 miesięcy temu
Tak rząd PIS -ki wkurza Polaków - emeryt rocznie dostaje 13 i/lub 14 ( 1.2 tyś lub koło 2 tyś. złotych) a młodzi rodzice z jednym dzieckiem - rocznie : 6 tyś (500+), bon turystyczny 500+, wyprawka szkolna 300+. A ci którzy nie pracują jeszcze więcej. I to jest według nich sprawiedliwe.
solo
5 miesięcy temu
13-stka i 14-stka to zbyt duże wydatki.No i nie może tak być że kwota wolna to 30 000!.Najlepsze wyjście to jak ten tu mówi.Likwidacja 13-stki i 14-stki oraz waloryzacji,ale podatek zniesiony dla wszystkich emerytów.Musi być sprawiedliwie!.
bEEFMSNv
wsciekła
5 miesięcy temu
zabierzta se te 13 i 14,ale nie zabierajcie mi podatku....i bedzie gitara :)
ZK590
5 miesięcy temu
1000 złotych dla emeryta i 14 "widmo" za 45 lat płacenia składek emerytalno-rentowych to CIOS dla budżetu. 6000 zł + 500 złotych na wczasy, + 300 złotych na ołówki + 1200 zł odpisu podatkowego i emerytura dla madek+: te podarunki należą się jak najbardziej i budżet oczywiście na to stać, nawet na 700+.
...
Następna strona