Trwa ładowanie...
bEEvwoet
Notowania
Przejdź na

Masowe podniesienie emerytur. "Zapłacą ci, którzy przejdą na emeryturę za kilkanaście lat"

Emerytury do 2,5 tys. zł mają być zwolnione z podatku - zapowiedział rząd, prezentując Nowy Polski Ład. - Gwałtowne zwiększenie emerytur, bez żadnego sposobu zrekompensowania tego czy znalezienia środków na nie, oznacza, że zapłacą za to ci, którzy będą pobiegać emerytury za 10, 20, 30 lat - obawia się prof. Witold Orłowski z Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Profesora zapytaliśmy też, czy jeśli emerytura ma być bez podatku, to czy sens ma przekazywanie środków z OFE do IKE, jeśli tam będzie obowiązywać 15 proc. opłata przekształceniowa. - 15 proc. opłaty to jest zryczałtowany podatek. Jeśli emerytura miałaby być bez podatku, to tylko frajer zapłaci - powiedział wprost prof. Orłowski. Zastrzegł jednak: - Wszystkich szczegółów programu nie znamy, nie wiemy, czy rząd nie wymyśli czegoś rekompensującego w momencie przechodzenia - dodał.

17-05-2021
Tagi:
0
0
128
Podziel się
Komentarze (128)
zobacz więcej komentarzy (128)
bEEvwoeF
KOMENTARZE
(128)
kazek
4 miesiące temu
komuny ciąg dalszy niestety
Rozczarowanie
4 miesiące temu
Jak wszyscy zapracują i oskładkują swoje wynagrodzenia to nie będzie problemu z emeryturami. Starsi pracownicy całe życie tak robili a dzielić się mają z tymi co nie pracowali albo troszeczkę? Jeszcze straszą ich głodowymi emeryturami i nie chcą przyznać emerytur stażowych z zapracowanych przez nich składek emerytalnych.
koneck
4 miesiące temu
Jestem emerytem i prowadzę działalność gospodarczą jednoosobową. Płacę składkę zdrowotną od emerytury oraz od działalności. Mało? Złodzieje z PIS.
bEEvwoeX
gumofilc
4 miesiące temu
Jako emeryt prowadzący firmę opłacam dwie składki zdrowotne. Tak to ma być ?
Joga
4 miesiące temu
Przestaję głosować na PiS.
...
Następna strona