Trwa ładowanie...
bECgUWUl
Notowania
Przejdź na

Świadczenie wyższe o 6-7 proc. "To dobry czas na przejście na emeruturę"

- ZUS skarżył się, że został dosłownie zawalony wnioskami o ponowne przeliczenie emerytury. Większość osób była odsyłana z kwitkiem. Czy słusznie? Prawda jest taka, że duża część osób, która składała wnioski, nie miała przesłanki, by ubiegać się o ponowne przeliczenie świadczenia - powiedział w programie "Money. To się liczy" Oskar Sobolewski z Instytutu Emerytalnego. – Takie prawo mają osoby, posiadające dokumenty, które w chwili przejścia na emeryturę ich nie wykazały. Dokumenty nagle się odnalazły i są na tyle ważne, że wpływają na wysokość świadczenia. O przeliczenie emerytury mogą ubiegać się także ci, którzy po przejściu na emeryturę, nadal pracują. Natomiast ci, którzy wahają się, czy przejść na emeryturę, czy nie, mogą o takie przeliczenie wystąpić, bo mamy korzystniejsze tablice dłuższej średniej trwania życia. Rok 2020 był rekordowy pod względem liczby zgonów, spadła średnia długość życia, zatem teraz korzystniej jest przejść na emeryturę, będzie...

rozwiń
0
0
67
Podziel się
Komentarze (67)
zobacz więcej komentarzy (67)
bECgUWUx
KOMENTARZE
(67)
tezeusz
wczoraj
Czy w związku ze skróceniem się prognozowanej długości życia ZUS nie powinien przeliczyć wszystkim świadczeniobiorcom ich świadczenia?.
emeryt
wczoraj
Dlaczego ludzie urodezeni przed 1949 rokiem są ograbiani z emerytur.Ja miałem 133% sredniej krajowej jak przechodziłem na emeryture w 2003r. Teraz mam 2500zł emerytury po 46 latach ciężkiej pracy w rolnictwie. Szlak człowieka trafia jak teraz po tylu latach ludzie mają po 5 tyś. zł. Pracowałem bardzo ciężko fizycznie po 12 godzin dziennie na żadnych wczasach nie byłem a moje 5 dzieci na zadnych koloniach ani w przedszkolu nie była.Żona moja 5 lat temu zmarła na raka a pracowała 42 lata tak samo cieżko od 15 roku życia. Pytam się gdzie są składki mojej żony gdzie jest częśc emerytury gdzie w panstwach ościennych jest wypłacanaa drugiemu żyjącemu emerytowi.Z tego wysnuwa się wniosek że polska jest panstwem mafijnym.!!!!!!!!!!!
prosta baba
wczoraj
Kiedy polski rząd rozpatrzy ustawę o dodatku do emerytury - po zmarłym małżonku,w ościennych krajach UE,-to działa - jedynie POLSKA - ZABIERA PŁACONE SKŁADKI PO ZMARŁYM JAK SWOJE......
bECgUWUP
qwas
wczoraj
Ja przechodzę na emeryturę w przyszłym roku (jak dożyję), wskaźnik będzie jeszcze lepszy bo ludzi dużo umiera
Kleks
wczoraj
Przestańmy ględzić o groszach a zacznijmy mówić o pieniądzach. 20 lat temu średnia emerytura ZUS stanowiła 75% przeciętnego wynagrodzenia. Po tzw. reformie, tysiącu poprawek, matactw, kantu dalszego trwania życia mężczyzn emerytów, manipulacji koszykiem inflacyjnym, zaniżanych waloryzacji, dzisiaj stanowi 35% przeciętnego wynagrodzenia (średnia emerytura ZUS jest gdzieś między zasiłkiem dla bezrobotnych a minimalnym wynagrodzeniem). Maliniak, jak to określił, urealnił rozporządzeniem wynagrodzenia polityków za ostatnie 20 lat o 60%. Domagajmy się teraz urealnienia emerytur ZUS za ostatnie 20 lat i podniesienia ich o 100%. I tylko emerytur ZUS, bo te rozdawane po uważaniu, sędziów, prokuratorów, mundurowych, górników, kapelanów... już dawno poszybowały w kosmos.
...
Następna strona