Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Polsce przybywa emerytów. "Powinniśmy podwyższać wiek emerytalny"

Według danych spisu powszechnego, w ciągu ostatnich 10 lat liczba emerytów wzrosła w Polsce o 30 proc. – Niestety te dane nie są zaskakujące. Kolejny spis, za 10 lat, będzie pewnie wyglądał jeszcze gorzej. Polska musi się na to przygotować, a rząd nic w tym kierunku nie robi. Przypomnijmy, to jest rząd, który obniżył wiek emerytalny. Emerytury z roku na rok będą coraz niższe, w rozumieniu relacji do ostatniego wynagrodzenia – powiedział w programie "Money. To się Liczy" Oskar Sobolewski z Instytutu Emerytalnego. – Najprościej byłoby wrócić do polityki podwyższania wieku emerytalnego, bo to jest jeden ze sposobów, który może nam pomóc – dodał.

3477 reakcji
637
1864
976
Podziel się
Komentarze (976)
zobacz więcej komentarzy (976)
KOMENTARZE
(976)
Tonio
3 tyg. temu
Nie trzeba było przejadać kasy i bawić się w rozdawnictwo. Tacy mądrale w rządzie i nie przewidzieli tego? Zamiast zabezpieczyć fundusze w ZUS (wzorem Norwegów) na poczet emerytur wspierali przyszłych wyborców. Władza za wszelką cenę. Szok. A teraz jeszcze kary umowne za durną izbę dyscyplinarną. Brawo
rychu
3 tyg. temu
podwyzszanie wieku emerytalnego nic nie daje tak jak nic nie dalo 500 plus czy pierwszenstwo pieszego na przejsciu bo policja i piesi to ludzie ktorzy nie mysla.
Jagoda
4 tyg. temu
Poszłam do pracy w wieku 18 lat, teraz mam 47. Praca biurowa. Boli mnie kręgosłup, nabawiłam się żylaków, cieśnia nadgarstka, łokieć tenisisty, pogorszenie wzroku. I praca w wiecznym stresie. Przychodzę do domu zmęczona. Na nic nie mam już siły. Ktoś napisze zmień tą pracę. Łatwo się mówi. Jest wiele innych rzeczy, które decydują o tym, że jednak tkwisz dalej w tym samym miejscu. Czekam na emeryturę. Chcę na niej odpocząć, ale czy dożyję, skoro będziemy pracować do śmierci?
Polka
miesiąc temu
Morawiecki sprowadził 3 miliony Ukraińców , będą na wasze emerytury pracować , a dzieci będą rodzić bez opamiętania
emerytka
miesiąc temu
Niektórzy emeryci , mają zlasowane mózgi , głosują na tych co nie powinni
...
Następna strona