Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dino zbuduje dwa centra dystrybucyjne. Zajmą blisko 90 tys. metrów kwadratowych

Sieć marketów Dino inwestuje w dwa nowe centra dystrybucyjne o powierzchni około 45 tys. metrów każde. Ich lokalizacje mają zapewnić lepszą obsługę dostaw towarów do sklepów. Inwestycja pochłonie blisko 160 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikipedia, WP)
Tak na przestrzeni lat rozwija się sieć sklepów Dino.

Niemal z miesiąca na miesiąc Dino raportuje otwarcia kolejnych marketów. W sumie ma ich już ponad 1250. Dotychczas obsługiwały je cztery centra dystrybucyjne, ale dojdą kolejne dwa.

Władze Dino podjęły decyzję w sprawie rozpoczęcia budowy dwóch centrów dystrybucyjnych w miejscowościach: Sieroniowice w województwie opolskim oraz Sierpc w województwie mazowieckim.

"Inwestycja będzie polegała na kompleksowej budowie i wyposażeniu m.in. mroźni, chłodni, magazynów z kontrolowaną temperaturą, magazynu suchego oraz części socjalno-biurowych wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, drogami wewnętrznymi i miejscami parkingowymi" - czytamy w komunikacie.

Osiem godzin w pracy to przeżytek. Kandydat na prezydenta zaskakuje

Szacowane koszty budowy jednego centrum dystrybucyjnego to około 80 mln zł netto. Spółka zamierza sfinansować inwestycję z własnych środków oraz kredytów bankowych. Oczekuje, że oba centra będą gotowe do użytku w 2021 roku.

Planowana łączna powierzchnia magazynowa jednego centrum dystrybucyjnego wyniesie 45 tys. metrów kwadratowych.

Dino wskazuje, że celem nowych centrów dystrybucyjnych będzie obsługa dostaw towarów do rosnącej liczby sklepów i wsparcie dalszej ekspansji geograficznej sieci.

Nowe możliwości da m.in. centrum w Sierpcu. Lokalizacja między Warszawą i Bydgoszczą pozwoli m.in. na rozwój sieci marketów w zagospodarowanej w niewielkim stopniu północno-wschodniej części kraju.

(Dino)
(Fot: Dino)

Dino, w przeciwieństwie do wielu firm w Polsce, nie musi ograniczać inwestycji, bo kryzys wywołany epidemią koronawirusa nie ograniczył jego działalności. Nawet przy zamrożeniu gospodarki markety były otwarte. A dobrą kondycje biznesu pokazują zarówno wyniki finansowe jak i notowania na giełdzie, które w ostatnim czasie były rekordy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: rynek spożywczy, giełda, wiadomości, giełda na żywo, dino, centrum dystrybucyjne, logistyka, handel, wiadomości
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-06-2020

Już mnie tam nie maA ja proponuję niech dadzą zarobić pracownikom, a nie najniższa krajowa a pracuje się za dwie, trzy osoby. Przykład drugiej zmiany: na zmianie 3 … Czytaj całość

24-06-2020

DanaMój ulubiony sklep.

24-06-2020

POtozłoBrawo Polska ,a nie ten szajs z Lidla czy kałflandu

Rozwiń komentarze (34)