Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. ANA
|

Firma na łopatkach, ale nagrody muszą być. 40 tys. pracowników dostanie bonus

200
Podziel się

Mimo kryzysu i widma bankructwa Polska Grupa Górnicza nie rezygnuje z wypłaty "barbórkowego". Rzecznik PGG zapewnia, że pieniądze trafią do prawie 40 tys. górników w terminie.

Firma na łopatkach, ale nagrody muszą być. 40 tys. pracowników dostanie bonus
Mimo kryzysu Polska Grupa Górnicza nie rezygnuje z wypłaty "barbórkowego" (Pixabay)
bDHEAOOJ

Polska Grupa Górnicza (PGG) jest przygotowana na wypłatę dodatkowego tzw. barbórkowego świadczenia pracowniczego dla ponad 39,5 tys. pracowników, poinformował ISBnews rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

- Wypłata zostanie zrealizowana zgodnie z terminem, to znaczy przed 4 grudnia górnicy będą mieli pieniądze na kontach - powiedział rzecznik.

Pytany o łączną wartość tego świadczenia, Głogowski nie chciał podać szczegółów. Stwierdził jedynie, że wypłata barbórkowa, w skali całej spółki, równa się jednomiesięcznej pensji pracownika. Miesięcznie PGG na fundusz płac przeznacza ok. 300 mln zł.

bDHEAOOL
Zobacz także: Black friday - hit czy kit? "Okazje życia się zdarzają"

Mimo kryzysu spółka nie rezygnuje zatem tradycyjnego, wypłacanego z okazji Dnia Górnika, "barbórkowego". PGG to największe przedsiębiorstwo górnicze w Europie, które daje pracę blisko 40 tys. osób. Jednak z powodu malejącego zapotrzebowania na węgiel, na co dodatkowo nałożyła się pandemia koronawirusa, spółce grozi bankructwo.

PGG uzyskała już 200 mln zł wsparcia z tarczy antykryzysowej. We wrześniu prezes Tomasz Rogala zapewniał, że spółka dokonała szeregu działań w zakresie obniżenia kosztów.

bDHEAOOR

W połowie listopada PGG poinformowała, że w związku z trudną sytuacją finansową zamierza zwolnić 360 pracowników, którzy nabyli już uprawnienia emerytalne.

PGG rozmawia też z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) w sprawie kolejnego wsparcia, z puli dla dużych przedsiębiorstw - pod koniec lipca podała, że wnioskuje o 1,75 mld zł wsparcia z tarczy antykryzysowej zarządzanej przez PFR. W czwartek prezes PFR Paweł Borys powiedział też, że obecnie trudno wskazać, kiedy może zapaść decyzja w tej sprawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDHEAOPm
gospodarka
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(200)
Banita2000
3 miesiące temu
Tyatnic tonie, ale orkiestra gra dalej
dranie
3 miesiące temu
już pis w porozumieniu z związkami postarają się żeby reszta podatników za te nagrody zapłaciła jak zawsze!!!!!!!! i nie bezie najazdu na warszawke , kupili ich naszymi pieniędzmi to siedza cicho i żadnych zadym nie ma tacy katoliccy i poprawni
Wojtke
3 miesiące temu
Średnio 7500 na głowę. Bieda aż piszczy... Za co ta nagroda? Za bycie górnikiem?
bDHEAOPn
DODATKOWĄ
3 miesiące temu
''PGG uzyskała już 200 mln zł wsparcia z tarczy antykryzysowej. '' A 300 mln. wydadzą na dodatkową pensję ...
nie górnik
3 miesiące temu
To może niech kopalnie kupują węgiel ze wschodu i go sprzedają zamiast wydobywać . Będzie chociaż jakiś zysk
...
Następna strona