Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. ANA
|
aktualizacja

Firma na łopatkach, ale nagrody muszą być. 40 tys. pracowników dostanie bonus

200
Podziel się:

Mimo kryzysu i widma bankructwa Polska Grupa Górnicza nie rezygnuje z wypłaty "barbórkowego". Rzecznik PGG zapewnia, że pieniądze trafią do prawie 40 tys. górników w terminie.

Firma na łopatkach, ale nagrody muszą być. 40 tys. pracowników dostanie bonus
Mimo kryzysu Polska Grupa Górnicza nie rezygnuje z wypłaty "barbórkowego" (Pixabay)

Polska Grupa Górnicza (PGG) jest przygotowana na wypłatę dodatkowego tzw. barbórkowego świadczenia pracowniczego dla ponad 39,5 tys. pracowników, poinformował ISBnews rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

- Wypłata zostanie zrealizowana zgodnie z terminem, to znaczy przed 4 grudnia górnicy będą mieli pieniądze na kontach - powiedział rzecznik.

Pytany o łączną wartość tego świadczenia, Głogowski nie chciał podać szczegółów. Stwierdził jedynie, że wypłata barbórkowa, w skali całej spółki, równa się jednomiesięcznej pensji pracownika. Miesięcznie PGG na fundusz płac przeznacza ok. 300 mln zł.

Zobacz także: Black friday - hit czy kit? "Okazje życia się zdarzają"

Mimo kryzysu spółka nie rezygnuje zatem tradycyjnego, wypłacanego z okazji Dnia Górnika, "barbórkowego". PGG to największe przedsiębiorstwo górnicze w Europie, które daje pracę blisko 40 tys. osób. Jednak z powodu malejącego zapotrzebowania na węgiel, na co dodatkowo nałożyła się pandemia koronawirusa, spółce grozi bankructwo.

PGG uzyskała już 200 mln zł wsparcia z tarczy antykryzysowej. We wrześniu prezes Tomasz Rogala zapewniał, że spółka dokonała szeregu działań w zakresie obniżenia kosztów.

W połowie listopada PGG poinformowała, że w związku z trudną sytuacją finansową zamierza zwolnić 360 pracowników, którzy nabyli już uprawnienia emerytalne.

PGG rozmawia też z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) w sprawie kolejnego wsparcia, z puli dla dużych przedsiębiorstw - pod koniec lipca podała, że wnioskuje o 1,75 mld zł wsparcia z tarczy antykryzysowej zarządzanej przez PFR. W czwartek prezes PFR Paweł Borys powiedział też, że obecnie trudno wskazać, kiedy może zapaść decyzja w tej sprawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
gospodarka
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(200)
Paweł
rok temu
Jestem Górnikiem i od zawsze nam zabierają kasę w msc żeby nam ja dać w grudniu tak zwana barborke jak i 14 pensje ale wy ludzie co wypisujecie że co chwile nam. Coś płacą albo że zarabiamy 10 tysięcy msc to już się żygać chce przyjdź i zobacz sobie a potem się wypowiadajcie na ten temat Tempaki z Warszawy!!! Bez Śląska jesteście Niczym!!!
Gosc
rok temu
Jak wam tak zle to prosze sie przyjac na kopalnie. Przyjecia sa. Wtedy sie wam oczy otworza jaki to jest miod.
O co chodzi t...
rok temu
Zniszczyć chcą ten kraj?
Nagrody się n...
rok temu
Wszak kondycja sektora jest wzorowa!
poll
rok temu
200 mln otrzymają z PFR i rozdadzą je aby siedzieli cicho. Gdzie tutaj jest gospodarka rynkowa? Toż to już komuna, jeszcze bardziej perfidna niż ta wcześniejsza. Podobnie z TVP, prawie 2 mld zł na propagandę, a tam wypłaty po 20 czy 30 tyś zł za lojalność.
...
Następna strona