Notowania

giełda
05.02.2019 14:41

Platynowe Inwestycje przejechały się na bitcoinie. 40 procent straty

Jak bardzo ryzykowną inwestycją są kryptowaluty przekonała się jedna z giełdowych spółek. Sprzedała bitcoiny za 15 tys. zł, kupując je wcześniej za 25 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flickr.com)
Spadki na bitcoinie sporo kosztowały Platynowe Inwestycje.

Rok 2018 nie był dobry dla posiadaczy bitcoinów. Wartość najpopularniejszej kryptowaluty spadła z blisko 65 tys. zł do niecałych 14 tys. zł. Styczeń nie wypadł wcale lepiej. W tej chwili za jedną bit-monetę płaci się poniżej 13 tys. zł.

Ze względu na specyfikę kryptowalut, trudno wskazać kto i ile ma bitcoinów, a więc też liczenie strat dla konkretnych inwestorów jest trudne. No chyba, że sami się przyznają. Tak jest w przypadku giełdowej spółki Platynowe Inwestycje, która w najnowszym raporcie zakomunikowała, że w porównaniu do ceny zakupu bitcoinów jest około 40 proc. na minusie.

Władze Platynowych Inwestycji poinformowały zbyciu posiadanych przez firmę bitcoinów na rzecz "podmiotu niepublicznego". Mowa o 23,5 jednostkach kryptowaluty za łączną cenę 352,5 tys. zł - po 15 tys. zł za sztukę. W ten sposób spłacili zobowiązania spółki na kwotę prawie 181 tys. zł. Pozostałe 171 tys. zł trafiło na rachunek Platynowych Inwestycji.

Prezes kolejnego banku ostrzega przed kryptowalutami. "To niebezpieczne"

Pieniądze z bitcoinów nie były małe, ale w porównaniu do ceny, po której Platynowe Inwestycje wcześniej je kupiły, okazuje się, że na tym biznesie stracili. I to nie mało. Spółka podaje, że ma jeszcze 50 bitcoinów, których cena zakupu to 25 tys. zł - blisko 40 proc. powyżej ceny, po której ostatnio sprzedała kryptowalutę.

A przypomnijmy, że po obecnej cenie rynkowej bitcoiny są jeszcze mniej warte. Notowania są blisko najniższych poziomów o 16 miesięcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-02-2019

Lord VaderGratuluję naiwniakom kupującym coś czego nie ma. Ja mam do sprzedania atmosferę z zewnętrznych rubieży naszej galaktyki w puszkach o pojemności 0,5 … Czytaj całość

05-02-2019

ggwpKupiłem w roku 2016 za 7.000 . Część sprzedałem, część trzymam nadal. Więc jestem do przodu czy straciłem ? Po drugie napiszcie ile kto stracił na … Czytaj całość

05-02-2019

ArkadiTo co to za platynowe inwestycje? Nie ma to jak sprzedawać na stracie. Jak można było sprzedawać w takim momencie może i za szybko nie wrócimy ponad … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (9)