Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Amica kupiła dystrybutora sprzętu AGD w Wielkiej Brytanii. Zapłaci ponad 24 miliony funtów

0
Podziel się:

Amica podała, że razem z udziałami przejęła również środki pieniężne znajdujące się na kontach CDA, w wysokości 7 milionów funtów.

Amica kupiła dystrybutora sprzętu AGD w Wielkiej Brytanii. Zapłaci ponad 24 miliony funtów
(MICHAL DYJUK/REPORTER)
bFdMeBHF

Amica przejmuje brytyjskiego dystrybutora sprzętu AGD, firmę CDA. Za 100 procent udziałów spółka zdecydowała się zapłacić 24,3 miliona funtów.

Amica podała, że razem z udziałami przejęła również środki pieniężne znajdujące się na kontach CDA, w wysokości 7 milionów funtów.

"Spółka zawarła umowę przeniesienia udziałów w spółce lokowanej na prawie brytyjskim pod firmą: CDA Group Ltd. z siedzibą w Langar, (Nottinghamshire, UK), na mocy której spółka nabyła od wspólników CDA Group Ltd. aktywa o znacznej wartości, w postaci 521 741 udziałów, (za cenę nabycia opisaną poniżej) stanowiących 100% kapitału zakładowego spółki CDA i uprawniających do 100% głosów na zgromadzeniu wspólników spółki CDA" - czytamy w informacji opublikowanej przez Amicę.

bFdMeBHH

Cena udziałów CDA nabytych od wspólników spółki CDA będzie płatna w trzech transzach w latach 2015-2017. Pierwsza opiewająca na kwotę 21,3 miliona funtów została przekazana sprzedającym w dniu podpisania umowy.

Kurs akcji spółki Amica w ostatnich trzech miesiącach

Jak podaje Amica, finansowanie nabycia aktywów następuje częściowo ze środków własnych spółki, częściowo z finansowania dłużnego (bankowego).

CDA jest spółką handlową z prawie 25-letnim doświadczeniem w sprzedaży i dystrybucji sprzętu AGD na rynku brytyjskim, będącym drugim, co do wielkości rynkiem zbytu urządzeń gospodarstwa domowego w Europie Zachodniej.

bFdMeBHN

"Firma posiada własne centrum logistyczne i flotę transportową, centrum obsługi klientów oraz zespół serwisantów, zlokalizowanych w całej Wielkiej Brytanii. Zatrudniając blisko 200 pracowników, CDA dostarcza pełny wachlarz kuchennych produktów AGD, dostosowanych do specyfiki rynku brytyjskiego - sprzęt grzejny, okapy, zmywarki, pralki, suszarki, sprzęt chłodniczy, a nawet zlewy i baterie. Produkty CDA trafiają do konsumentów poprzez studia mebli kuchennych, sklepy niezależne, deweloperów, jak również sieci detaliczne i sklepy internetowe" - podaje Amica.

We wrześniu Amica informowała, że pracuje nad kolejną akwizycją zagraniczną i do końca roku chce przejąć kontrolę nad spółką dystrybucyjną. W Amica Wronki zakończyła procedurę kupna od włoskich Finterim i Terim 42,12 tys. udziałów, stanowiących 39,29 procent kapitału zakładowego we francuskiej Sideme SA Societe Industrielle d'Equipement Moderne za 1,6 mln euro.

Amica jest producentem sprzętu AGD, notowanym na warszawskiej giełdzie od 1997 roku.

bFdMeBIi
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)