Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

16 tys. osób zawróconych na granicy z Niemcami. Ryzyko zarażenia koronawirusem

45
Podziel się

Blisko 16 tys. osób zostało zawróconych z granicy z Niemcami. To efekt wprowadzonych 14 lutego ograniczeń, związanych z rozprzestrzenianiem się mutacji koronawirusa.

16 tys. osób zawróconych na granicy z Niemcami. Ryzyko zarażenia koronawirusem
Granica z Niemcami zamknięta. Ludzie są cofani do domu (Getty Images, Gabriel Kuchta)
bDHEHmoR

15 877 osób zostało zawróconych z granicy niemiecko-czeskiej i niemiecko-austriackiej po wprowadzeniu ograniczeń w obawie przed rozprzestrzenianiem się mutacji koronawirusa. Według "Bild am Sonntag", dotąd skontrolowano łącznie 104 178 osób.

Od 14 lutego granicę mogą przekraczać tylko osoby, które mają aktualne wyniki testu na obecność SARS-CoV-2 i zaliczają się do grup, dla których uczyniono wyjątek, podejmując decyzję o czasowym zamknięciu granic.

bDHEHmoT

W ciągu pierwszego tygodnia do Niemiec nie zostały wpuszczone 4522 osoby, które nie przedstawiły negatywnego testu na obecność koronawirusa. Pozostałe 10 tys. osób nie należało do grup upoważnionych do wjazdu.

Zobacz także: Tłumy turystów na Krupówkach. Maseczki? Tylko dla policji. "Tutaj wirusa nie ma"

Rząd federalny uznał Republikę Czeską, Słowację i duże części austriackiego Tyrolu za obszary niebezpieczne z punktu widzenia epidemiologicznego. Od ubiegłej niedzieli mogą stamtąd wjeżdżać do RFN tylko Niemcy i cudzoziemcy mający pozwolenie na pobyt w Niemczech.

bDHEHmoZ

Wyjątkiem są kierowcy ciężarówek i osoby dojeżdżające do pracy za granicą, wykonujące zawody istotne dla gospodarki.

Chcąc przekroczyć granicę trzeba mieć przy sobie negatywny wynik testu na koronawirusa, nie starszy niż 48 godzin. Szef policji federalnej Dieter Romann wyraził zadowolenie z sytuacji panującej na obu odcinkach granicznych.

- Liczba odmów wjazdu proporcjonalnie spadła od czasu wprowadzenia kontroli granicznych, ponieważ podróżni starają się postępować zgodnie z przepisami - stwierdził.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDHEHmpu
Źródło:
KOMENTARZE
(45)
peppe
3 dni temu
a czy od dzisiaj ludzie umieraja? a czy normalnym jest nieudzielanie ludziom pomocy w szpitalach? a czy normalnym jest fakt ze grypa przestaje istniec, inne choroby sie nie licza i tylko w kolko covid i covid (z umieralnoscia liczona w promilach!) obudz sie czlowieku! to nie przez ten wirus ludzie umieraja
Moral 2
3 dni temu
Kto z nas pożyje ten pożyje, a kto nie pożyje ten żyć nie będzie...
Zenek
3 dni temu
111mln zakażeń, 2,4mln zgonów, ponad 86mln wyzdrowien. To liczby dotyczące ludzi na świecie. 7 miliardów ludzi i 2,4mln zmarłych na covid, przez rok czasu. To śmiertelna choroba... Dla porownania po erupcji, wybuchu wulkanu na Islandii zmarło 2mln osób. I nie w ciągu roku... Refleksje nt dla każdego indywidualnie.
bDHEHmpv
Babcia
3 dni temu
Do "szkiełka" dzwoni l facet z Niemiec i powiedział "Austria i Słowacja zamknięta, na narty pojadę do Polski". Proszę to wziąć pod uwagę.
nowa religia
3 dni temu
Dla wyznawców pandemii to niestety stosunek zakażeń do chorób i stosunek chorób do umieralności nadal niski jak w przypadku każdej innej zakaźnej. Tak było do 2020. No ale teraz pandemia, radio, tv i sieć tak mówi.
...
Następna strona