Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Afera Sławomira Nowaka. Kolejne zatrzymanie

14
Podziel się:

Prokuratura informuje o kolejnym zatrzymaniu w związku z tzw. aferą Sławomira Nowaka. Zatrzymany to Aleksander D., który miał złożyć Nowakowi propozycję korupcyjną.

Kolejne zatrzymanie w aferze korupcyjnej Sławomira Nowaka
Kolejne zatrzymanie w aferze korupcyjnej Sławomira Nowaka (PAP)
bECLxYyJ

Kolejne zatrzymanie w aferze Sławomira Nowaka. Zatrzymany to Aleksander D., przedstawiciel jednej z polskich spółek, która starała się o kontrakt na budowę i remont drogi na Ukrainie. D. miał złożyć Nowakowi "obietnicę udzielenia korzyści majątkowej znacznej wartości" i takiej treści zarzut właśnie usłyszał.

- Do zatrzymania Aleksandra D. doszło we wtorek na polecenie prokuratora prowadzącego sprawę - powiedziała Wirtualnej Polsce Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Śledczy szczegółów na razie nie ujawniają.

bECLxYyL

Afera Nowaka

Przypomnijmy, 20 lipca doszło do zatrzymania b. ministra transportu Sławomira Nowaka, b. dowódcy jednostki "Grom" Dariusza Z. oraz biznesmena Jacka P. Zarzuca się im korupcję, kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą oraz pranie pieniędzy.

Zobacz także: Obejrzyj: Nowak aresztowany. Minister PiS komentuje

22 lipca sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla Nowaka oraz P. W stosunku do Z. sąd również zastosował 3-miesięczny areszt, z tym, że podejrzany może być zwolniony po wpłaceniu poręczenia majątkowego w wysokości 1 mln zł.

bECLxYyR

Nowak - zdaniem śledczych - miał od października 2016 do września 2019 kierować zorganizowaną grupą przestępczą, czerpiącą korzyści z korupcji.

Ponadto jest podejrzany o żądanie i przyjmowanie korzyści majątkowych i osobistych w zamian za przyznawanie oraz przydzielanie prywatnym podmiotom kontraktów na budowę i remont dróg na Ukrainie, a także pranie pieniędzy.

Za zarzucane mu przestępstwa miał dorobić się 1,3 mln zł.

bECLxYyS

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECLxYzm
KOMENTARZE
(14)
Pol
5 miesięcy temu
Fajny widok-w białej koszuli idziemy na przyjęcie.Tylko nie wiadomo ile potrwa?
matylda
12 miesięcy temu
Slawcio będzie teraz sypał? Nie musi .. innni to już za niego zrobili chroniąc sie ustawowo...
matka polka
12 miesięcy temu
Jasne jest, że obywatelstwo ukraińskie i stanowisko wyjątkowo atrakcyjne z wynagrodzeniem 1600 zł :) jest ukartowanie przez Donka , bo Donek miał i mógł mieć wpływ na srodki finansowe pomocowe z UE. !!
bECLxYzn
emi
12 miesięcy temu
Nowak od poczatku zasiadania w rządzie był uważany z azłotego chłopca i był spokojny, że będa go bronić jak niepodległości. Potwierdzaja to rozmowy u Sowy z Krawcem , z innymi z MF. Tylko aby nie krosowali przepływów w firmie żony - bał sie Nowak.
kitkat
12 miesięcy temu
Po "spowiedzi" agenta Tomka, który przedstawił jak preparowane są dowody i haki na różne osoby+po działaniach upolitycznionej prokuratury, która nęka niewygodnych sędziów (Żurek, Tuleja, ostatnio sędzia Morawiec z absurdalnym zarzutem przyjęcia łapówki w postaci...telefony), jest bardzo prawdopodobne, ze i tym razem prokuratura spreparowała dowody. Nowak pewnie święty nie jest, co nie zmienia faktu, że prokuratura jest niewiarygodna.