Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera Sławomira Nowaka. Kolejne zatrzymanie

Prokuratura informuje o kolejnym zatrzymaniu w związku z tzw. aferą Sławomira Nowaka. Zatrzymany to Aleksander D., który miał złożyć Nowakowi propozycję korupcyjną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Kolejne zatrzymanie w aferze korupcyjnej Sławomira Nowaka

Kolejne zatrzymanie w aferze Sławomira Nowaka. Zatrzymany to Aleksander D., przedstawiciel jednej z polskich spółek, która starała się o kontrakt na budowę i remont drogi na Ukrainie. D. miał złożyć Nowakowi "obietnicę udzielenia korzyści majątkowej znacznej wartości" i takiej treści zarzut właśnie usłyszał.

- Do zatrzymania Aleksandra D. doszło we wtorek na polecenie prokuratora prowadzącego sprawę - powiedziała Wirtualnej Polsce Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Śledczy szczegółów na razie nie ujawniają.

Afera Nowaka

Przypomnijmy, 20 lipca doszło do zatrzymania b. ministra transportu Sławomira Nowaka, b. dowódcy jednostki "Grom" Dariusza Z. oraz biznesmena Jacka P. Zarzuca się im korupcję, kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą oraz pranie pieniędzy.

Obejrzyj: Nowak aresztowany. Minister PiS komentuje

22 lipca sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla Nowaka oraz P. W stosunku do Z. sąd również zastosował 3-miesięczny areszt, z tym, że podejrzany może być zwolniony po wpłaceniu poręczenia majątkowego w wysokości 1 mln zł.

Nowak - zdaniem śledczych - miał od października 2016 do września 2019 kierować zorganizowaną grupą przestępczą, czerpiącą korzyści z korupcji.

Ponadto jest podejrzany o żądanie i przyjmowanie korzyści majątkowych i osobistych w zamian za przyznawanie oraz przydzielanie prywatnym podmiotom kontraktów na budowę i remont dróg na Ukrainie, a także pranie pieniędzy.

Za zarzucane mu przestępstwa miał dorobić się 1,3 mln zł.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-08-2020

zeflikOto kilkuzdaniowy projekt ustawy antykorupcyjnej, która zadziała w co najmniej 95%. Za łapówkę odpowiada TYLKO biorący! Kara to bezwarunkowe więzienie … Czytaj całość

04-08-2020

virusanie przykryjecie Nowakiem

04-08-2020

OlaJak zobaczyłem Aleksander to myślałem że K.

Rozwiń komentarze (8)