Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KKG
|
aktualizacja

Tak tanio, że aż strach. Przyczyna jest jedna. Oto co nas czeka

Ceny ropy na świecie szaleją, w Polsce na stacjach obserwujemy coraz niższe ceny. Jak to możliwe? - To jest wynik polityki, jaką przyjęły krajowe koncerny na rynku hurtowym - powiedział w programie "Newsroom" WP Jakub Bogucki, analityk e-petrol.pl. - Ten poziom będzie jeszcze niższy, wbrew temu co dzieje się na rynku globalnym, bo z dnia na dzień na rynku hurtowym widzimy zmiany cen. Te zmiany dokonują się już od jakiegoś czasu. W którymś momencie będziemy musieli przełożyć to, co dzieje się na świecie, na rynek krajowy. Mamy rynek dwóch prędkości. Paliwo produkcji krajowej jest zdecydowanie tańsze niż to importowane, które wyceniane jest na bazie notowań na rynku międzynarodowym. W pewnym momencie te paliwa cenowo będą musiały się zrównać. Nie wiemy tylko, kiedy to nastąpi. Trudno to przewidywać. Prawda jest taka, że Polska ma bardzo tanie paliwa, ale podwyżki są nieuniknione - dodaje ekspert.
KOMENTARZE
(123)
Marian
4 dni temu
Na niemieckich STAR (ORLEN) - 1,93€ (8,98) w Polsce 5,89 zł po wyborach ceny znów będą niemieckie
Marian z PIS
4 dni temu
PAN OBAJTEK PRZYJOŁ DO SPÓLKI ARABÓW A ONI MAJĄ ROPE TAK TANIĄ ŻE PRAWIE ZA DARMO STĄD TE OBNIŻKI
zdrowe_podejś...
5 dni temu
Ludzie, szczególnie autor tego wpisu, jeśli jest dla Ciebie za tanio to jedź po paliwo do Niemiec i kup za 9 zł. Będzie w Polsce po 9 zł to będziecie pisać że duże zyki czerpią. Cieszcie się że macie teraz po 6 zł i nie narzekajcie z zawiścią
dobra zmiana.
1 tyg. temu
I po co te mierne zachwyty i bezcelowe domysły o cenie paliwa ? za chwilę podskoczy do 8 zł. i znowu będzie pusta debata ,,narodowa,, dlaczego jest po 8 a nie po 6 ? i kiedy będzie po 7 ? Obajtki z kolegami mają kaprys na daną cenę i pocałujcie ich w Żyć bo można im skoczyć jak np.🦆-wi i jego🐈‍⬛-tu🖕.
Tylko Tusk
1 tyg. temu
jak długo jeszcze, takie tanie paliwo to wstyd na całą Europę, jakieś talony na drogie paliwo powinni wprowadzić, nie może być tak że Polacy muszą jechać do sąsiednich krajów żeby kupić drogie paliwo.
...
Następna strona