Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Patrycjusz Wyżga
Patrycjusz Wyżga
|
aktualizacja

Po nowych danych euforia. Ekonomista: tego nie da się dłużej utrzymać

Inflacja w styczniu spadła do 3,9 proc. rok do roku, co jest sporą zmianą względem grudnia, kiedy to osiągała 6,2 proc. Czy to oznacza, że zmierzamy do osiągnięcia celu inflacyjnego? - Raczej żyjemy w świecie iluzji - ocenił w programie "Newsroom" WP prof. Witold Orłowski z Akademii Finansów i Biznesu Vistula. - Inflacja spada, bo mamy zamrożone ceny energii od ponad roku. Tego zamrożenia nie da się utrzymać, bo koszty produkcji energii bardzo silnie wzrosły. Mówi się, że gdybyśmy teraz wrócili do tych realnych cen, to mielibyśmy kilkudziesięcioprocentowe podwyżki. Mamy sztucznie zaniżoną inflację, ale w którymś momencie trzeba będzie przywrócić normalność. Ta inflacja tak naprawdę wynosi od września ubiegłego roku 6-7 proc., tak to należy traktować. Trzeba dodać 2-3 proc. do tego, co mamy w tej chwili. To jest świat iluzji, który - jestem o tym przekonany - musi się skończyć. Jak ceny są zamrożone, a firmy produkują coraz drożej, to skądś muszą mieć...
rozwiń
181
Podziel się:
KOMENTARZE
(181)
czero
2 miesiące temu
Wczoraj czytałem ,że ceny energii zmalały ! Stawki emisji co2 zmalały o 50%, węgiel i gaz staniały, atomowe elektrownie we Francji w końcu ruszyły, wzrosła produkcja taniej energii z wiatraków ,fotowoltaiki i biogazu ! Skąd więc ten artykuł !!!
Rewal
2 miesiące temu
KPO KRAJOWY PLAN OSZUSTWA POLITYCY ROZDAJĄ BIZNESMENI DOSTAJĄ BIEDOTA SPŁACA GIGANTYCZNE ZADŁUŻENIE DO 2058🤣🤣🤣
Jerzy
2 miesiące temu
1 mln 300tys. gospodarstw rolnych i 37 mln ludzi. Porównajmy statystyki z innymi krajami euroejskimi. Wszyscy milczą, a to pokazuje efektywność polskich rolników na tle innych krajów europejskich. Dlaczego eksperci od rolnictwa cicho siedzą. W Polsce wystarczyłoby około 200 tys. gospodarstw rolnych i tak w przeliczeniu na mieszkańca za dużo. Sprawdziłem dane: Niemcy, Norwegia, ....Politycy przed wyborami boją się zrobić porządek.
To ja
2 miesiące temu
Nie pamiętam, czy temu "prorokowi" cokolwiek się sprawdziło w gospodarce.....
Manipulacja
2 miesiące temu
To UE narzuca nam haracze, by sama by sama uprawiała żonglerke w niemieckim interesie
...
Następna strona