Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Epidemia koronawirusa nie wymusi zmian w budżecie państwa

Minister finansów Tadeusz Kościński przekonywał, że finanse publiczne są obecnie na "stabilnym" poziomie. Dlatego nowelizacja budżetu państwa nie jest potrzebna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Minister finansów Tadeusz Kościński przekonuje, że finanse publiczne są na stabilnym poziomie. (Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

- Mogę potwierdzić, że sytuacja finansów publicznych jest stabilna - uspokoił Kościński. - Nie ma powodów, by na dzisiaj nowelizować budżet - dodał.

Szef resortu finansów wytłumaczył, że pełny stan publicznych finansów będzie znany w kwietniu. Dlatego też wtedy będzie można powrócić do rozmów nad nowelizacją.

Kościński wskazał także, że szacunki budżetowe może znacznie zmienić zwiększona sprzedaż sklepów, która doprowadzi do powiększenia wpływów do budżetu z tytułu podatku VAT. Przypomnijmy, że po ogłoszeniu przez rząd decyzji o zamknięciu szkół, Polacy wyruszyli masowo do sklepów. Wykupują na pniu wszystkie produkty sanitarne oraz żywnościowe.

Zobacz też: Galerie handlowe do zamknięcia? Szumowski: duża przestrzeń, nie jest aż tak groźnie

Minister odniósł się także do stanu sektora bankowego. Ocenił, że jego sytuacja jest "absolutnie normalna".

Uspokoił także, że obecnie nie są przewidywane żadne ograniczenia w wypłatach gotówki z bankomatów. Przypomniał apel KNF o tym, żeby Polacy przerzucili się na płatności bezgotówkowe. WHO bowiem ostrzegło, że wirus SARS-CoV-2 może przenosić się na pieniądzach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-03-2020

ObywatelZobaczymy, zobaczymy Panie Ministrze. Giełda leci na łeb na szyję w tempie nie widzianym od lat. Wiele łańcuchów dostaw jest przyhamowanych albo wręcz … Czytaj całość

12-03-2020

DuDaExiTKłamcy, kłamcy, kłamcy

12-03-2020

VdzA co ma powiedzieć? Przecież już wymusił bo dodatkowe środki są zadysponowane na walkę z wirusem

Rozwiń komentarze (21)