Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
expose
19.11.2019 12:10

Expose Morawieckiego. Ekspert: jestem zdumiony

- W expose premiera Morawieckiego mieliśmy trochę konkretów, ale żadnego o znaczeniu fundamentalnym - tak wystąpienie szefa rządu komentuje dla money.pl prof. Witold Orłowski. Ekonomista przyznaje też, że pomysł wpisania PPK do Konstytucji jest dla niego "zdumiewający".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Prof. Witold Orłowski skomentował w money.pl expose premiera Mateusza Morawieckiego (Fot: Rafał Guz)

- Zdumiewający pomysł z wpisaniem PPK do Konstytucji. Przecież rząd wielokrotnie podkreślał, że to są pieniądze prywatne - mówi money.pl prof. Witold Orłowski. Jak dodaje, premier w ten sposób pokazuje, że "może coś mówimy, ale ludzie za bardzo nam nie wierzą".

- To pokazuje, w jaki sposób postrzegane są zapowiedzi rządu - twierdzi ekonomista.

Nasz rozmówca skomentował również zapowiedzi premiera, który chciałby, aby polskie PKB rosło o 2-3 pkt. proc. szybciej niż PKB krajów strefy euro.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

- Bardzo się cieszę, że premier to mówi, ale chciałbym usłyszeć, jak jego rząd zamierza to zrobić - komentuje prof. Orłowski. I zwraca uwagę, że szybszy rozwój Polski na tle innych krajów to coś, z czym mamy do czynienia od 20 lat. Nie jest więc niczym przełomowym.

Szef ZNP uważa, że premier źle postawił akcenty.
Szkoła według Morawieckiego. Sławomir Broniarz rozczarowany zapowiedzią z exposé

Jak dodaje rozmówca money.pl, w expose brakowało kwestii fundamentalnych. - Żeby się rozwijać, potrzebna jest praca, kapitał i wiedza - tłumaczy prof. Orłowski.

- Eksperci alarmują jednogłośnie, że mamy problem z podażą pracy, poziom inwestycji jest najniższy od ćwierćwiecza, a zachęt do innowacji brakuje - mówi ekonomista. - Chciałbym się dowiedzieć, jak rząd zamierza to zrobić.

Butelki plastikowe będą objęte kaucją. To zapowiedź premiera Morawieckiego z wtorkowego expose
Kaucja na butelki plastikowe. Premier zapowiada zmiany

Jego zdaniem w expose zabrakło konkretów o charakterze fundamentalnym. - One były, owszem, ale w sprawach znacznie mniej kluczowych dla rozwoju polskiej gospodarki - puentuje ekspert.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-11-2019

SoczekPolska ma wspaniałego p. Premiera. Tak dalej.

19-11-2019

LEO31Ciemny lud ma w głębokim powazaniu dług publiczny bo to nie on będzie go splacal, tylko ich potomkowie, grunt, że brzuch pełny, a co jutro to niech … Czytaj całość

19-11-2019

ADASJAK ZWYKLE KLAMSTWA KLAMSTWA A CIEMNY LUD W TO WIERZY!!!!!!!!!!

Rozwiń komentarze (165)