Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ikea
27.05.2020 16:15

Ikea zwolniła pracownika cytującego Biblię. Prokuratura stawia zarzut

Prawie rok zajęło stołecznej prokuraturze śledztwo w sprawie zwolnionego w czerwcu 2019 roku pracownika Ikei. Utrzymuje on, że stracił pracę za cytowanie Biblii. Teraz prokurator stawia zarzuty kierowniczce ds. zasobów ludzkich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay)
Prokuratura postawiła zarzuty kierowniczce, która w krakowskim sklepie Ikea zwolniła pracownika za cytowanie Biblii

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga uznała, że w tej sprawie przedstawi zarzuty kierowniczce w Ikei.

Ale najpierw przypomnijmy, o co chodziło w całej sprawie, którą wielokrotnie opisywaliśmy na łamach naszego serwisu. Pracownik sklepu nie chciał brać udziału w akcji, którą Ikea nazwała "dniem solidarności z osobami LGBT". Wziął więc urlop na żądanie, a w firmowym intranecie zamieścił wymowny komentarz.

"Akceptacja i promowanie homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia" - tak rozpoczął swoją internetową wypowiedź były już pracownik Ikea.

Obejrzyj: Ikea ponownie otwarta. Oblężenie sklepów

Dalej faktycznie zacytował fragmenty Starego Testamentu. "Pismo Święte mówi: biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich". A także: "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich" - napisał.

Komentarz był podstawą zwolnienia mężczyzny. Pracodawca uznał bowiem, że to naruszenie zasad współżycia społecznego i wypowiedź wykluczająca część pracowników sieci.

Prokuratura ma jednak inne zdanie. "Wpis pracownika z podaniem cytatów nie był atakiem na określoną osobę spośród współpracowników, a odpowiedzią na wcześniejsze działanie pracodawcy" - poinformował Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. Jego słowa cytuje PAP.

Zwolnienie było więc zdaniem prokuratury naruszeniem konstytucyjnych praw pracownika. I stąd decyzja o postawieniu zarzutów kierowniczce ds. zarządzania zasobami ludzkimi. Grozi jej grzywna, kara ograniczenia wolności lub nawet 2 lata więzienia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ikea, biblia, prokuratura, zarzuty, prawo, praca
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-05-2020

rwedsbardzo dobrze , katolik ma swoje poglady !!!

27-05-2020

allegroLewactwo najchętniej zakazałoby Słowa Bożego. Człowiek miał rację, bo promowanie homoseksualizmu jest poważnym naruszeniem dobra społecznego.

27-05-2020

emerytkaW pracy się pracuje bo za to się placi a nie za cytowanie biblii i agitację do moherow.

Rozwiń komentarze (402)