Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MAB
|

Jacek Sasin składa Polakom obietnicę w sprawie cen energii

169
Podziel się:

Jacek Sasin w poniedziałek złożył obietnicę, że rząd nie zostawi Polaków samych z wysokimi cenami energii. Tzw. działania osłonowe mają być kontynuowane. W jakiej formie i w jakiej skali - tego mamy dowiedzieć się za kilka miesięcy.

Jacek Sasin składa Polakom obietnicę w sprawie cen energii
Jacek Sasin mówił w poniedziałek o cenach energii. Złożył ważną deklarację (Agencja Wyborcza.pl, Kuba Atys)

Rząd - ustami wicepremiera Jacka Sasina - zapewnia Polaków, że będzie kontynuował działania, które mają chronić ich przed wysokimi cenami energii.

Nie wyobrażamy sobie jako rząd, żebyśmy od tych rozwiązań odeszli. Każdy, kto by chciał od nich odejść, skazywałby Polaków na wzrost cen, także usług publicznych. Byłoby to uderzenie w całym sektorze MŚP. Rozwiązania osłonowe będą. Będziemy o nich informować w IV kwartale - zapowiedział Jacek Sasin w poniedziałek. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Patryk Demski , Wiceprezes Zarządu ds. Strategii i Rozwoju, TAURON Polska Energia

Uwolnienie cen energii? MAP podaje liczby

Podał, że w ciągu najbliższych dwóch lat państwo wyda ok. 100 mld zł na ograniczenie podwyżek cen energii. A weźmie je z budżetu oraz od państwowych spółek energetycznych, w tym m.in. PGE.

- PGE przekaże 10 mld zł na rozwiązania osłonowe dla Polaków w ramach mechanizmu, który stworzyliśmy, mechanizmu ograniczenia nadmiarowych zysków - tłumaczył w poniedziałek Jacek Sasin. Wskazał też m.in. na "ogromne kwoty, które na zamrożenie cen gazu wyda chociażby Orlen".

Z symulacji, jaką przygotował resort Sasina, wynika, że jeśli ceny energii zostałyby uwolnione, to rodzina 2+2 zapłaciłaby w 2023 r. 3,7 tys. zł za prąd. Przy zamrożeniu ceny rachunek ma wynieść 1800 zł.

Emeryt zapłaciłby za energię elektryczną w 2023 r. ok. 1700 zł, a dzięki zamrożeniu zapłaci 770 zł. Młoda para przy szacunkowym rocznym zużyciu 1600 kWh wcześniej zapłaciłaby 2459,2 zł, a dzięki wprowadzonym zmianom zapłaci 1121,6 zł - podało Ministerstwo Aktywów Państwowych (MAP).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(169)
Bolek
4 miesiące temu
Sasin 70 baniek oddaj
kamil
4 miesiące temu
Ceny gazu i energii na europejskich giełdach szorują po dnie. Tak tanio nie było od czasów covida, a Sasin mówi, że będzie chronił Polaków przed podwyżkami. To jest kpina z ludzi
Jan
4 miesiące temu
przecież taka inflacja i tak zrobi swoje, znowu mącą ludziom w głowach!
ZK590
4 miesiące temu
Dzięki empatii rządzących węgiel także mamy tani: po 1800 zł dla Polaków a eksportują po 500 zł.
ZK590
4 miesiące temu
Niech sasin nie "osłania" kolejnych potrzebujących cudzym kosztem tylko niech przestanie oszukiwać i okradać w majestacie prawa kaduka.
...
Następna strona