Notowania

Kaczyński o Glapińskim: nie cieszą mnie jego wypowiedzi

- Czasem jestem zaskoczony wypowiedziami prezesa NBP Adama Glapińskiego, nie cieszą mnie - powiedział Polskiej Agencji Prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zapewnił jednak, że nie ma wpływu na to, co mówi szef banku centralnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Jarosław Kaczyński już po raz drugi w tym tygodniu zabrał głos na temat Adama Glapińskiego, prezesa NBP

Prezes Prawa i Sprawiedliwości był przez dziennikarzy PAP pytany m.in. o kwestie NBP oraz jego prezesa. A także ustawy, która ma zmniejszyć i ujawnić wynagrodzenia w banku centralnym.

- Zawsze żeby coś wybuchło, to musi być zapalnik, a te doniesienia medialne były właśnie takim zapalnikiem - powiedział Jarosław Kaczyński. I dodał, że "nie miał pojęcia ile zarabiają ludzie w NBP".

Jackowski odgryzł się Glapińskiemu. "Ja nie mam nic do ukrycia"

W kwestii ustawy ujawniającej zarobki w banku centralnym Kaczyński przyznał, że "byłby zasmucony", gdyby prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę. - Ale ostateczna decyzja należy oczywiście do prezydenta - stwierdził.

Szef PiS ocenił również - często kontrowersyjne - wypowiedzi Adama Glapińskiego. - Czasem jestem zaskoczony nimi, te wypowiedzi mnie nie cieszą. Adam Glapiński pełni niezależną funkcję. Niezależnie od mojej długoletniej znajomości z nim, nie mam żadnego wpływu na jego wypowiedzi - powiedział Kaczyński.

Prezes PiS jest "zniesmaczony" sprawą zarobków w NBP.
Zarobki w NBP. Jarosław Kaczyński zabrał głos

- Proszę pamiętać, że to była taka znajomość, że były całe lata, kiedy nie widzieliśmy się na oczy. Więc to nie jest tak, jak niektórzy próbują sugerować - dodał polityk.

Niezależnie od oceny wypowiedzi, Jarosław Kaczyński podkreślał, że Glapiński na stanowisko został powołany, bo miał odpowiednie kwalifikacje i kompetencje. - Przez wiele lat był członkiem Rady Polityki Pieniężnej, jest profesorem zwyczajnym na SGH, więc miał niewątpliwe kwalifikacje i stąd taka decyzja - tłumaczył prezes PiS.

To już drugi raz, gdy Jarosław Kaczyński zabrał głos w sprawie pensji w Narodowym Banku Polskim. Dwa dni temu mówił że jest "zniesmaczony" zarobkami dwóch pań z NBP, bliskich współpracowniczek Adama Glapińskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: adam glapiński, kaczyński, Jarosław Kaczyński, nbp, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-02-2019

💰🐷 prawdziwa twarz PiS🐷💰Afera taśmowa z Morawieckim, K N F, N B P, Misiewicz, Srebrna i taśmy Kaczyńskiego, fałszowanie podpisów przez wiceministra rządu PiS, TW … Czytaj całość

13-02-2019

63Kaczyński nie ma wpływu na Glapińskiego i innych? Bzdura. To oni wszyscy nie mają wpływu na niego i muszą realizować wszystkie jego pomysły.

13-02-2019

polakBiedak - "nie miał pojęcia ile zarabiają ludzie w NBP" a ma pojcie co sam wyczynia z tym krajem ??

Rozwiń komentarze (50)