Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolej w służbie Ukraińcom. "Niezwykle ważna firma. Kierują nią ludzie, którym zależy"

- Kolej ukraińska w warunkach wojennych radzi sobie lepiej niż polska, bo kierują nią ludzie, którzy są zmotywowani do pozytywnego działania - powiedział w programie "Newsroom" WP dr Jakub Karnowski ze Szkoły Głównej Handlowej i Fundacji Wolności Gospodarczej. - Kolejowa spółka odgrywa ogromną rolę podczas wojny, przewozi ludzi, towary i pocztę. To jest ogromnie ważna firma i wszystkim zależy, by służyła Ukraińcom we wszystkich możliwych wymiarach - dodał.

Tagi:
wojna w Ukrainie, wideo, ukraińcy, infrastruktura, mobility
0
0
14
Podziel się
Komentarze (14)
zobacz więcej komentarzy (14)
KOMENTARZE
(14)
Znudzony
2 miesiące temu
A zdziwieni? Wszędzie gdzie pracują ludzie KTÓRYM ZALEŻY, a nie rodzina i znajomi dyrektora czy prezia, tam FIRMY PROSPERUJĄ! W Polsce niby utworzenie wielu spółek miało potanić koszty podróżowania! Nic nie potaniało, a co więcej, każda kolej dostaje dotacje co prawda z innego koszyczka, ale w sumie to i tak wszystko idzie z podatków obywateli! Bo nie ważne czy dotuje samorząd czy rząd, kasa jest podatnika! W przypadku PKP wystarczy zlikwidować pseudo spółki kolejowe, zrobić jeden zarząd transportu publicznego, to wtedy i rozkłady jazdy będą logiczniejsze, ponieważ różne spółki nie będą walczyły o dostęp do torów, co przełoży się na płynniejszą jazdę pociągów pośpiesznych! Pasażer nie będzie musiał zwracać uwagi na to jakiego przewoźnika kupił bilet, a do jakiego pociągu wsiadł! Każdy bilet będzie mógł być ważny do trzech dni, a nie wyłącznie na jeden pociąg jak obecnie, bo wpisano numer pociągu i miejscówkę! Niechby i pociągi miały wagony 3ciej klasy gdzie nie byłoby gwarancji miejsc do siedzenia, ale tańsze niż w 2ce czy 1ce!! Ktoś kto jedzie 20 czy 30 minut, to spokojnie może nawet postać!
gość
2 miesiące temu
To co wyprawia obecny nie-rząd to zakrawa na kpinę w stosunku do suwerena, sponsorujemy ponad 10 mil. Ukraińców w Polsce. Nie mówiąc już o sprzęcie wojskowym który jest kupowany za nasze kredyty przez państwo i wysyłany na Ukrainę, a obecne zadłużenie to będą musiały spłacać nasze pra,pra wnuki, lecz starego ksawra to nie interesuje bo nie ma dzieci, a za wszelką cenę pomaga Ukraińskim ziomalą(jego dziadek pochodził i mieszkał w Odessie)...
gfd
2 miesiące temu
u nas po prostu skala zlodziejstwa jest przerazajaca, stad wiecznie opoznienia, rozdrobnili jak tylko sie da kolej, wszedzie mnostwo dysrektorow i taki mamy efekt. brawo pis!!!
xxx
2 miesiące temu
Jak tak dalej będzie to w polsce zamieszkają wszyscy ukraińcy.
Nowy
2 miesiące temu
Pracę trzeba zaczynać w młodym wieku. Wiele osób zaczynało pracę mając 15 lat. Czekamy na emerytury stażowe