Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus na razie nie zagraża programom socjalnym. Emilewicz zabiera też głos ws. budżetu

89
Podziel się

- Dzisiaj na pewno nie mówimy o zawieszaniu programów społecznych - zapewnia minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Na razie programy socjalne są niezagrożone - zapewnia minister Jadwiga Emilewicz.
Na razie programy socjalne są niezagrożone - zapewnia minister Jadwiga Emilewicz. (East News, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
bEqCeVKd

- Programy, które przygotowaliśmy, dziś nie wymagają żadnych korekt - mówiła we wtorek wieczorem w TVN24 Emilewicz. W ten sposób komentowała epidemię koronawirusa i jej skutki dla gospodarki oraz zapowiedziany przez rząd pakiet pomocowy.

W ubiegłym tygodniu na wsparcie gospodarki premier zapowiedział 212 mld zł. Te pieniądze mają zabezpieczyć pracowników, wspomóc finansowo firmy, dofinansować ochronę zdrowia, wzmocnić system finansowy i zapewnić inwestycje publiczne.

Rząd będzie musiał znaleźć niecałe 70 mld zł. Na pozostałe 142 mld zł złoży się NBP i niewymagające bezpośrednich nakładów z budżetu działania m.in. sektora bankowego (dotyczy to np. wakacji kredytowych).

bEqCeVKf
Zobacz także: Obejrzyj też: Biznes w czasie epidemii. Fabryki stoją, przepływy finansowe zatrzymane

Co to oznacza dla naszego budżetu? Jadwiga Emilewicz mówiła we wtorek, że ewentualna nowelizacja budżetu na 2020 r. byłaby możliwa w maju lub w czerwcu, przy założeniu rozluźnienia reguły wydatkowej.

W poniedziałek prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys przedstawił swoje szacunki, jeśli chodzi o tegoroczny deficyt sektora finansów publicznych.

bEqCeVKl

- Rząd ma dużą przestrzeń, by w tym roku zwiększyć wydatki budżetowe i powiększyć deficyt nawet do 6 proc. PKB, a może i więcej, by te pieniądze trafiły na ochronę rynku pracy i do sektora przedsiębiorstw - mówił Borys.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEqCeVKG
KOMENTARZE
(89)
Jano
rok temu
Wybory..... jasna sprawa. Zawali się co tam
Gienek
rok temu
Już niedługo zawiesza. Prosperita już byla. Skończyło się. P@tole pójdą wreszcie do roboty
kredytowy
rok temu
Ludzie bez emerytury od października na kredycie żyją, gdzie ta kasa która idzie na nasze składki? Halo Pani Minister! Ileż można czekać na własne pieniądze?
bEqCeVKH
Tom
rok temu
Ile bylo by pieniedzy na walke z virusem gdyby nie chore 500+??? A teraz i tak beneficjenci tego 500+ poniosa kinsekwencje zalamania gospidarki. Wyrzucone w bloto pieniadze ! Dla PIS du nie bo kupiono elektorad za nieswoje pieniadze !
oaza
rok temu
Tą przyjemność ostawimy sobie po wyborach.Teraz mówienie prawdy jest niedopuszczalne.
...
Następna strona