Trwa ładowanie...
bEJVYYjp
Notowania
Przejdź na

Koronawirus pustoszy rynek pracy. "Nawet o 50 proc. mniej ofert"

- Praktycznie z dnia na dzień firmy zamiast zatrudniać, zaczęły myśleć o tym, jak przetrwać - - mówi w programie "Money. To Się Liczy" Przemysław Gacek, prezes Grupy Pracuj. Jak przyznał, w serwisach Pracuj.pl dało się zauważyć znaczący spadek liczby ofert pracy, zamieszczanych przez pracodawców. - W marcu było to 20 proc., ale pamiętajmy, że to tylko połowa miesiąca. W kwietniu spodziewamy się spadków na poziomie 40-50 proc. - prognozuje Gacek. Statystyki pokazują, że najmocniej zwolniły branże obsługi klienta czy sprzedaży. - One są praktycznie zamrożone - mówi prezes Grupy Pracuj.

16-04-2020
Tagi:
praca, rynek pracy, wideo, oferty pracy, koronawirus, mtsl, grupa pracuj
0
0
43
Podziel się
Komentarze (43)
zobacz więcej komentarzy (43)
bEJVYYjB
KOMENTARZE
(43)
ja
2 lata temu
Jak nasza praca ma wartość dla pracodawcy (i klientów), w końcu nas ktoś zatrudni i dobrze zapłaci. A jeśli nie, a rzeczywiście możemy coś zaoferować, coś potrafimy, to sami założymy firmę i zarobimy na siebie. Nie trzeba wyjeżdżać. Ludzie powinni zrozumieć, że niemal wszystko zależy od nich samych. Nie od rządu czy kraju, w którym żyją itp. Musimy po prostu patrzeć na siebie i brać się do roboty, uczyć się i rozwijać umiejętności, za które inni chcą płacić, a efekty przyjdą. Leżenie na kanapie i czekanie, aż ktoś coś dla nas zrobi, niewiele daje. Słyszeliście o ksią.ż ce pt. Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiac.? Kilka zmian może zrobić wielką różnicę..
terra 65
2 lata temu
Przed wejściem do unii pomocnik na budowie dostawał 5 zł na godz.Po masowym wyjeździe prac. bud. po otwarciu granic zaczęli płacić po 10 zł na godz.I,o dziwo,pracodawcy nie splajtowali!! To tylko głupi pracodawca liczy ile zapłacił pracownikom nie licząc ile na nich zarobił.Pracodawca nie ma pracy-ma tylko środki do tej pracy.Pracę dają pracownicy dla pracodawcy,nie za darmo ,tylko za wynagrodzenie.Za darmo to był chłop pańszczyźniany i niewolnik na plantacji.Rządzący marzą o tym,by ludzie pracowali dla idei i dlatego w Polsce nie płaci się adekwatnie do i kwalifikacji,i wysiłku{przykład -lekarze,ratownicy medyczni,pielęgniarki,personel medyczny,urzędnicy,nauczyciele itd}
aaa
2 lata temu
wreszcie pracownicy będą normalnie pracować a nie tylko podwyżka i roszczenia :)
bEJVYYjT
GOSC
2 lata temu
NA PRACUJ PL BYLY TE SAME OFERTY OD 4 MIESIECY ??
biedak
2 lata temu
rzand sie wyrzywi skand ja to znam witam w biedzie
...
Następna strona