Notowania

gospodarka
16.03.2020 11:34

Koronawirus w Polsce i na świecie. Włosi, Niemcy i Hiszpanie wciąż z rosnącą liczbą przypadków

3,5 tys. nowych przypadków we Włoszech w ciągu ostatniej doby. W Hiszpanii ponad 1,4 tys., w Niemczech ponad 1 tys. W Wielkiej Brytanii z kolei w ciągu 24 godzin przybyło 251 chorych. W wykresach pokazujących tempo przybywania chorych po raz pierwszy uwzględniamy Polskę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Koronawirus został zdiagnozowany w Polsce po raz pierwszy 5 marca - w Zielonej Górze

Koronawirus jest niemal na całym świecie. Wolne od potwierdzonych przypadków choroby są tylko niektóre kraje afrykańskie. Poza tym rejonem każdy walczy. Jak wynika z danych Uniwersytetu Johna Hopkinsa, w ciągu ostatnich 24 godzin w największych krajach Europy nie odnotowano niestety dobrej sytuacji, czyli znacznych spadków tempa przybywania nowych chorych.

W ciągu zaledwie doby licznik chorych we Włoszech urósł o ponad 3,5 tys. przypadków. Łącznie w tym kraju odnotowano 24747 zachorowań.

W Hiszpanii w ciągu 24 godzin przybyło 1,4 tys. nowych potwierdzonych przypadków, a w Niemczech ponad 1 tys. Dane dotyczące przyrostu kolejnych chorych są istotną wskazówką, czy działania podjęte przez rządzących są skuteczne.

Jak wygląda porównywanie wzrostu zachorowań? W danych uwzględnia się dzienny wzrost nowych chorych dla całego kraju, o ile ogólna liczba przekroczyła już 100 potwierdzonych przypadków. Dlaczego od tego poziomu? Do tego momentu w różnych krajach wzrost był diametralnie inny. Jedne osiągały ten poziom w kilka dni, inne w długie tygodnie. Skalę rozprzestrzeniania się choroby pokazuje się z kolei dzień po dniu.

Zobacz także: Koronawirus. Co z 500+ i 14-tą emeryturą? "Nie na wszystkie obietnice będą pieniądze"

Pozytywnym przykładem jest ciągle Korea Południowa, która znacznie ograniczyła liczbę nowych zachorowań. W szczytowych momentach liczba chorych w Korei Południowej rosła o tysiąc osób dziennie. Ostatnie dane mówią o zaledwie 76 nowych przypadkach.

- Liczba chorych będzie rosła. Będzie rosła w tempie z innych krajów Europy - przekonuje prof. Łukasz Szumowski, minister zdrowia. I dodaje, że efekty ostatnich decyzji dotyczących zamknięcia granic i galerii handlowych będzie widoczny w ciągu najbliższych 7 dni. Jak wynika z analizy money.pl, tempo wzrostu liczby chorych jest w Polsce niemal identyczne, jak w Niemczech, Hiszpanii i we Włoszech.

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-03-2020

Paweł KozłowskiMoi drodzy. Zakażonych jest znacznie więcej. Nie dajcie się ogłupiać rządowej propagandzie. Mamy 156 potwierdzonych zakażeń. Ile jest ich faktycznie? … Czytaj całość

16-03-2020

radaNie zgadzam sie zeby 30 tys przewozic do Polski ludzi prawdopodobnie zarazonych to nam zagraza to po co sa zamykane granice????Oni nas tu zatruja … Czytaj całość

17-03-2020

!!! ZOSTAŃCIE W DOMU !!!200 zdiagnozowanych to 200 tych którzy mieli na tyle silne objawy, że zgłosili się po diagnozę. Objawy pojawiają się po 2-14 dniach. Ilu do tego czasu … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (480)