Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Marcin Walków
Marcin Walków
|
aktualizacja

Kto dopłaca do biletów za złotówkę? Oto klucz do rentowności połączeń autobusowych

- Mamy ewidentnie grupę klientów wrażliwych cenowo, którzy planują i kupują bilety z wyprzedzeniem. Później ceny stopniowo rosną, aż do odjazdu autobusu. Rentownosć finansują klienci, którzy kupują bilety w ostatnim tygodniu - powiedział Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, Ukrainie i krajach bałtyckich. Gość programu Money.pl wyjaśnił, na czym polega polityka cenowa przewoźnika autobusowego i w czym podobna jest do zasad stosowanych w tanich liniach lotniczych. Podkreślił, że przewoźnik nie patrzy na rentowność z perspektywy pojedynczego kursu, ale całej rotacji autobusu. Zaznaczył, że nawet jeśli ktoś widzi prawie pusty autobus, to połączenie nadal może przynosić pieniądze.

9
Podziel się:
KOMENTARZE
(9)
Czekamy
rok temu
Kiedy do UK?
SP45-116
rok temu
Zarabia, albo i nie, lecz obieg musi się zamknąć. W takich sytuacjach czasami jeździ się na pusto. Nie tylko FB, ale także każdym innym środkiem transportu.
Zenamays
rok temu
Flix mnie zwalil z nóg w trakcie pandemii ( końcówka 2 fali z tego co pamietam). Wracałam z dłuższej podróży i ostatni jej etap to był Wiedeń - Warszawa, standardowe i komfortowe połączenie za polskiego busa. Tu nie dość ze kierowca gburowaty, ni słowa po ang czy niem ( skończyłam jako tlumacz), to w połowie drogi odwalił numer o jakim nie śniło się filozofom. Mianowicie przez głośniki się wydarł ze UPRZEDZAŁ ze jak ktoś zdejmie maskę to BĘDĄ KONSEKWENCJE i teraz się doigralismy ( tu padło dużo niecenzuralnych słów). Zatrzymał się na poboczu ( droga pośródku niczego) i zaczęła się karczemna awantura bo chciał wyrzucić starsza panią która skubnęła kanapkę raz czy dwa - wiem bo siedziała przede mną. Jak zazwyczaj nie mam w sobie dużo empatii dla matek/starszych ludzi i jestem przeciwko przywilejom, ta sytuacja jakby mi się nóż w kieszeni otworzył. Nigdy wuecej z przewoźnikiem który akceptuje takich pracowników.
Poopaa
rok temu
Znajomy raz znalazł kupę pod siedzeniem. Nie. Dziękuję.
Apolonia
rok temu
Super firma ,jechaliśmy z Żor do Wiednia były przystanki .Kierowcy się zmieniali podwiezienie do przystanków , informacje co? i gdzie?.SUPER polecamy z mężem serdecznie.