Trwa ładowanie...
bEarupAl

Notowania

Przejdź na

Likwidacja OFE, wybór IKE czy ZUS. Prezes PFR: 15-procentowa opłata jest uczciwa

Przed Polakami ważny wybór - co zrobić z pieniędzmi z OFE. Opcje są dwie przeniesienie do ZUS lub IKE. Ta druga opcja wiąże się z tzw. opłatą przekształceniową, wynoszącą 15 proc. Budzi ona polityczne spory. Zdaniem prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju Pawła Borysa niesłusznie. - Propozycja jest moim zdaniem uczciwa, bo każdy ma wybór, czy chce mieć te pieniądze dziedziczone, prywatne na IKE. Natomiast pamiętajmy, że one dziś są opodatkowane, według normalnej skali PIT-u, dlatego opłata 15 proc. ma zapewnić równe traktowanie pieniędzy z OFE, w sytuacji, w której one trafiałyby do ZUS-u lub na IKE - mówił Borys w programie "Money. To się liczy". Dodawał, że "nie można pokazać kwoty, którą traci przeciętny uczestnik OFE, w wyniku tego, że 15 proc. jest pobierane".

07-04-2021
46 reakcji
1
0
45
Podziel się
Komentarze (45)
zobacz więcej komentarzy (45)
bEarupAx
KOMENTARZE
(45)
Tomek
miesiąc temu
Co kilka lat nowy program nowe transfery i klienci są zawsze w plecy. Proszę tu nie mówić o uczciwej opłacie bo 15% za operację to trochę dużo a te pieniądze nie są Wasze jako państwa tylko obywateli którzy je wypracowali. i To wy okradacie obywateli. Uczciwie to było by pobrać opłatę max 2% jak przy przelewach a nie 15%. To się nazywa złodziejstwo i plucie ludziom w twarz. A teraz znowu kradniecie i te pieniądze wzbogacą tych którym się nic nie należy. Zarób i wydawaj swoje, a o moich pozwól mi decydować kto je dostanie i kiedy.
no_name
miesiąc temu
Kradzież odkładanych środków przez lud robotniczy jest normalne, przecież osoby, które zarabiają z państwowego budżetu, i są przez tych kretynów utrzymywani, mogą śmiało mówić że sytuacja jest poprawna. Panie Pawle Borysie, wstydź się tych słów, albo lepiej, nie wypowiadaj się, bo nie zasługujesz na szacunek tego ludu, który Cię utrzymuje, i przez których możesz takie bzdury opowiadać.
mmm
miesiąc temu
Tylko ciekawi nie co rząd zrobi jeżeli za kilka lat okaże się że zrobią emerytury nieopodatkowane?.Nie sądzę aby zwrócili mi wtedy zagrabione 15% gdy będę przechodził na emeryturę
bEarupAP
golfik
miesiąc temu
Za PO przelali cześć moich pieniędzy z OFE na inne konto. Za PIS-u przelewają resztę ale zabierają 15 %. kto jest większym złodziejem?
Mario
miesiąc temu
Zwyczajny skok na kasę od drobnych ciułaczy bo jest nie pomyśli dania z OFE do ZUS z czego nie wiadomo co będzie za kiladziesiąt lat z naszym ZUSEM.
...
Następna strona