Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Niemiecki przemysł słabszy od oczekiwań. Produkcja w rok spadła o 10 procent

4
Podziel się:

Dane o lipcowej produkcji w Niemczech sygnalizują wyraźne wyhamowanie ożywienia - ostrzegają ekonomiści. Kryzys wywołany pandemią ciągle daje się we znaki naszym zachodnim sąsiadom.

Niemiecki przemysł słabszy od oczekiwań. Produkcja w rok spadła o 10 procent
(Volkswagen Polska)
bETAURCd

Kilka miesięcy temu sektor przemysłowy na całym świecie przeżywał trudne chwile. Zamrożenie gospodarki wstrzymało działalność wielu producentów, ale po jej otwarciu sytuacja powoli wraca do normalności.

W Polsce od dwóch miesięcy produkcja jest na poziomie sprzed roku, a nawet minimalnie na plusie. Tego samego nie mogą powiedzieć Niemcy. W poniedziałek tamtejszy urząd poinformował o spadku produkcji przemysłowej o 10 proc. w skali roku.

Pocieszeniem może być fakt, że porównując lipiec z czerwcem produkcja zwiększyła się o 1,2 proc. Jest to jednak dużo mniejszy progres niż prognozowali ekonomiści. Prognozy zakładały miesięczny wzrost na poziomie prawie 5 proc. A to i tak byłby wynik o połowę gorszy niż poprzednio.

bETAURCf

"Dane o lipcowej produkcji w Niemczech sygnalizują wyraźne wyhamowanie ożywienia w niemieckim przemyśle, spowodowanego wolniejszym napływem zamówień" - wskazują ekonomiści Credit Agricole.

Przypominają, że publikowane w ubiegłym tygodniu dane o zamówieniach w przemyśle wskazały na spowolnienie wzrostu zamówień zagranicznych i silny spadek zamówień krajowych.

Zobacz także: Pani Jadzia z Sanepidu powróciła. Nie przebiera w słowach
bETAURCl

"W sumie dane o aktywności w przemyśle w Niemczech w lipcu w połączeniu z danymi o koniunkturze (PMI) w przetwórstwie w sierpniu wskazują na stopniowe wypłaszczenie aktywności w tym sektorze i stanowią silny argument na rzecz dalszej stymulacji fiskalnej w najbliższych kwartałach" - komentują.

Eksperci Credit Agricole podtrzymują swoje wcześniejsze prognozy, zgodnie z którymi niemiecki PKB zmniejszy się w 2020 roku o 6,1 proc. wobec wzrostu o 0,5 proc. w 2019 roku.

bETAURCm

Dopiero w 2021 roku niemiecka gospodarka ma szansę wrócić na ścieżkę wzrostu. Wtedy PKB może zwiększyć się o 5 proc. Poziom sprzed pandemii osiągnie jednak dopiero w 2022 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETAURCG
gospodarka
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Pol.
rok temu
Brawo , Niemcy na dno !!! I tak trzymać i powodzenia w bidocie !!! USA was wykończy , zadarliscie z nimi no to brawo!!
Dom
rok temu
Jeśli Niemiecki słabszy to Polski zaraz padnie .Pozdrawiam .brawo pis
wwww
rok temu
NIe rozumiem mogli zapytać u morawskiego to by im podpowiedział ze maja produkować na hałdy
bETAURCH
...dlaczego k...
rok temu
to czemu zloty spada a euro rosnie w siłę, ...........