Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
WZI
|

Nord Stream 2. Gazociąg już prawie gotowy

15
Podziel się:

Gazociąg Nord Stream 2 jest ukończony w 99 procentach - poinformowała spółka Nord Stream 2 AG, która jest jego operatorem. Jak twierdzą rosyjskie media, prace potrwają jeszcze maksymalnie cztery tygodnie.

Nord Stream 2. Gazociąg już prawie gotowy
Nord Stream 2 ukończony w 99 proc. (GETTY, Vitaly Nevar/TASS, Vitaly Nevar)
bECtywCt

Jak podaje spółka, prace nad układaniem rur na dnie Bałtyku zakończył statek Akademik Czerski. Druga rosyjska jednostka, barka Fortuna, kończy układanie swojej części gazociągu.

Z informacji podanych przez operatora wynika, że do ułożenia pozostało niespełna 25 km rurociągu, co zdaniem dziennika "Kommiersant", zajmie od 3 do 4 tygodni.

Fortuna jest w stanie ułożyć do 1 km rur w ciągu jednej doby. Zakończenie budowy Nord Stream 2 planowane jest pod koniec sierpnia - informuje rosyjski dziennik.

bECtywCv
Zobacz także: Zielone światło od USA dla Nord Stream 2. Ekspert: ''Polska ma prawo czuć się zaniepokojona''

W czerwcu operator poinformował o zakończeniu budowy morskiego odcinka pierwszej nitki Nord Stream 2. Rosyjski prezydent Władimir Putin powiedział 4 czerwca, że budowa drugiej nitki może zakończyć się w ciągu dwóch miesięcy.

Niedawno Stany Zjednoczone zawarły z Niemcami umowę, która zakłada, że USA wstrzymają nakładanie sankcji w związku z budową Nord Stream 2, a Niemcy zainwestują w ukraińskie projekty i zobowiążą się do sankcji w razie wrogich działań Rosji.

bECtywCB

Poszumienie zostało skrytykowane przez ministerstwa spraw zagranicznych Polski i Ukrainy.

"Wzywamy USA i Niemcy do podjęcia kroków w celu znalezienia adekwatnej odpowiedzi na rodzący się kryzys bezpieczeństwa w naszym regionie, którego jedynym beneficjentem jest Rosja" - czytamy we wspólnym oświadczeniu strony polskiej i ukraińskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECtywCW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
Lech
2 miesiące temu
Nie rozumiem w czym problem. Czy tańszy gaz Rosyjski jest gorszy od droższego gazu z USA i Norwegii?
LoLek
2 miesiące temu
Kolejny sukcesssssss Polskiej dyplomacji. A u nas jakie inwestycje? A.... Zero inwestycji. Uczcie się od Niemców jak się dba o wlasnie interesy. Tyle, że z naszymi brylantami juz nikt nie chce rozmawiac ot i kolejny sukces.
Kryształ
2 miesiące temu
Polski Rząd nie zezwalał na gazociąg przez Polskę więc jak sobie poradzili to ich krew zalewa że Niemcy będą mieli tańszy gaz od Rosji niż my sami od Amerykanów
bECtywCX
Taka jest ta ...
2 miesiące temu
Taka jest ta UE !!! Każdy chapie tylko dla siebie i swoich korzyści
Pszek
2 miesiące temu
C to jest poszumienie - "Poszumienie zostało skrytykowane przez ministerstwa spraw zagranicznych Polski i Ukrainy". Skąd w wir pol borą tych głąbów do pisania tekstów.