Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Orban zmienia kurs wobec Brukseli. "Kasa w budżecie się kończy. Popieranie Rosji musi się opłacać"

- Od września Węgry wdrażają wszystkie mechanizmy, których Komisja Europejska zażądała. Mówimy o warunkach, po których spełnieniu Węgry dostaną pieniądze z KPO. Węgry nie mają też pieniądzy z funduszu spójności - powiedział w programie "Newsroom" WP dr Dominik Hejj z Instytutu Europy Środkowej. – Do niedawna wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, ale nowe sygnały nie są optymistyczne dla Victora Orbana. KE przedstawiła Węgrom 27 kamieni milowych w drodze do pieniędzy z KPO i zapowiada, że nie wystąpi o to, by zakończyć procedurę warunkowości, czyli możliwości zawieszenia 7,5 mld euro z funduszu spójności. Widać, że ta atmosfera na linii Budapeszt-Bruksela bardzo się zmieniła. To Victor Orban na początku września wycofał się z negocjacji, krytykując sankcje nałożone na Rosję. Kością niezgody jest to, czy Węgry stworzą mechanizm przeciwdziałania korupcji i wykonają krok ku większej transparentności w wydawaniu środków unijnych. Na tym przede...

rozwiń
0
0
31
Podziel się
Komentarze (31)
zobacz więcej komentarzy (31)
KOMENTARZE
(31)
Krzysztof M
2 miesiące temu
Węgry może dostaną, gdyż Orban, który rządzi ponad 16 lat z większością konstytucyjna nie rokuje dobrze w kwestii obalenia go i wyznaczenia swojego namiestnika. Rządzona przez PIS Polska rokuje znaczcznie lepiej więc jakby PiS stanął nawet na głowie i na wszystko się zgodził do wyborów dostanie figę. Np może tylko to co w naszym imieniu pożyczyli, a my podzyrowalismy. Zreszta z tego tytułu spłaciliśmy już ponad 2 mld. odsetek. Dodam iż gdyby któryś kraj (np. Grecja) nie mógł jej spłacić to musi to zrobić również Polska.
Normalny
2 miesiące temu
A nasi od lat ciągle dyskutują i wuj dzięki guru z tego wychodzi
wertgon
2 miesiące temu
Obserwują finansową politykę Unii , można dojść do wniosku, że wielu członków Wspólnoty pożycza pożycza od Unii swoje wpłacane tam pieniądze i płaci jeszcze od tego kredytu wysokie odsetki.Nie wspomnę o gigantycznych kwotach wypłacanych w formie pensji cwanym wałkoniom którzy udają ,że tam pracują dla dobra narodów Zjednoczonej Europy.Satyra w krótkich majteczkach.
asadek2
2 miesiące temu
Jeśli państwo w środku Europy swoje istnienie ma zawdzięczać kredytom lub datkom z UE - to , albo rząd w takim państwie to głupcy albo chorzy psychicznie defraudanci.Egzystencja narodu w państwie nie może być uzależniona , chyba ,że jest wojna albo ktoś lub coś z wewnątrz lub zewnątrz, co można określić, wpędza to państwo w finansową katastrofę.Pomocy mogą oczekiwać państwa po wielkich katastrofach...?
jama
2 miesiące temu
Jednak porównanie polityki Orbana i Morawieckiego jest druzgocąca dla tego drugiego.
...
Następna strona