Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Gąsiorowski
Mateusz Gąsiorowski
|
aktualizacja

Polska czeka na pieniądze z KPO. "Musimy wykonać pewne kroki"

Komisja Europejska dała zielone światło dla polskiego Krajowego Planu Odbudowy. To jednak nie oznacza, że pieniądze od razu zaczną płynąć do Polski szerokim strumieniem. Zatwierdzenie planu przez KE wiąże się bowiem z wyraźnymi zobowiązaniami Warszawy w zakresie praworządności. Jak powiedział w programie "Money. To się liczy" Przemysław Kalinka z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, Bruksela dopiero dokona oceny realizacji kluczowych kamieni milowych i od tego właśnie uzależniona jest pierwsza i każda kolejna płatność. - Mówimy tutaj o likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego i zastąpieniu jej innym organem. Drugi kamień milowy wymaga natomiast stworzenia systemu pozwalającego sędziom objętym postępowaniami dyscyplinarnymi na ponowne rozpatrzenie ich spraw. To wszystko będzie analizowane przez KE i realizacja tych zobowiązań jest niezbędna, aby pieniądze z KPO zaczęły płynąć do Polski. Dostaliśmy "zielone światło", ale cała droga jeszcze...
rozwiń
KOMENTARZE
(30)
date
2 lata temu
A ja jestem za wyjsciem z UE!!!
Leslie Barbar...
2 lata temu
Doprawdy, Niemcy i spółka uczyć nas będą praworządności, koń by się uśmiał... Sami stosują podwójne standardy w UE, im to nikt nie mówi co i jak mają robić, nas za to karcą przy każdej możliwej okazji. Wszystkie nasze inwestycje są "be", bo już wszystko Niemcy mają, nasze polskie standardy życia są "be" bo nie jesteśmy wystarczająco tęczowi, teraz prawo jest "be" i możnaby tak wymieniać. Najlepiej żebyśmy tylko robili w ich fabrykach za pół darmo i kupowali ich produkty w lidlach i kauflandach. Do bani z taką Unią, z byciem zaściankiem Europy, chłopcem do bicia. Udlawcie się tą kasą, jako wolny gospodarczo kraj w pół roku zarobimy z 10 razy więcej. Wystarczy tylko zmienić myślenie.
Staś
2 lata temu
Polska czeka na pieniądze. I doczeka się. Tylko trzeba odebrać władzę pisowskiej mafii i niezwłocznie rozpocząć odbudowę naszego kraju połączone z przywracaniem prawa, zasad demokratycznego państwa prawa zapisanych w Konstytucji RP oraz ludzkiej przyzwoitości. Pozostaje już tylko rozliczyć pisowską grupę zorganizowanej przestępczości mafijnej przez delegalizację, a jej członków rozliczyć z przestępczej działalności przeciwko Polsce i Polakom przed Sądami Powszechnymi. Jeśli będziemy w stanie tego dokonać w krótkim czasie zablokowane pieniądze pomocowe z Unii Europejskiej z pewnością wpłynął i pomogą w powrocie na drogę rozwoju.
dziecko we mg...
2 lata temu
Najdłuższa wojna we współczesnej Europie polskiego rządu z Unią.Ubrana w naszym kraju w miliardy słów i tryliony wykrętów ze strony gadaczy pisowskich.
KACZYZM to zł...
2 lata temu
Jedyne co PiS musi wprowadzić w Polsce to PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ. Wtedy pieniądze dla Polski będą.
...
Następna strona