Notowania

Pracownicy Amazona protestują. Nie chcą być uciszani

Amerykańscy pracownicy Amazona nie zgadzają się, by pracodawca zabraniał im wypowiadać się na temat wpływu firmy na zmiany klimatu. W niedzielę ponad 300 osób wyszło na ulicę w ramach protestu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Pracownicy Amazona w Europie i USA zwracają uwagę na zmiany klimatyczne (Fot: THOMAS SAMSON/AFP/East News)

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, niedzielne protesty to efekt działalności Amazona, który miał zagrozić zwolnieniem pracownikom za wpisy w mediach społecznościowych.

Dwoje z nich zwróciło bowiem uwagę, że działalność giganta może mieć negatywny wpływ na zmiany klimatyczne. Jak twierdzili, pozostawia ona "ślad węglowy" w środowisku.

Tuż po tych wpisach autorzy zostali wezwani do działu HR, gdzie zagrożono im zwolnieniem, jeżeli nie przestaną zabierać głosu w podobnych sprawach w sieci.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

To nie spodobało się pozostałym pracownikom, szczególnie tym, zrzeszonym w stowarzyszeniu Pracownicy Amazona dla Sprawiedliwości Klimatycznej.

Apelują oni do swojego pracodawcy, by nie uciszał pracowników i sam zaangażował się w działania na rzecz klimatu. Chodzi tu m.in. o zapowiadane przez firmę działania w kierunku zrównoważonego rozwoju, ale również redukcję emisji dwutlenku węgla do 2030 r. oraz zakończenie współpracy z firmami, specjalizującymi się w wydobyciu paliw kopalnych.

KE podejrzewa, że Amazon nielegalnie wykorzystuje wrażliwe dane.
KE sprawdzi, czy Amazon monopolizuje rynek. Jest dochodzenie

Stowarzyszenie wydało oświadczenie, w którym podkreśla, że moralnym obowiązkiem pracowników jest zabierać głos w tego typu sprawach i piętnować działalność firmy. Co więcej, zarzucają pracodawcy cenzurę.

Amazon zwiększa inwestycje w Polsce i otwiera nowe centrum logistyczne
Amazon otwiera centrum logistyczne w Polsce, ponad tysiąc miejsc pracy

To nie pierwszy raz, kiedy pracownicy Amazona angażują się w walkę o klimat. We Francji podobna akcja miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Światowy gigant będzie w końcu musiał zabrać w tej sprawie głos.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-01-2020

#antysocjalizmobowiązkiem pracownika jest realizować umowę zawartą między pracobiorcą a pracodawcą, nie pasuje to zmieniasz pracodawce, ja pracowałem w miejscu … Czytaj całość

27-01-2020

JAJA JAK BERETY""ślad węglowy w środowisku." - BU HA HA HA, A JA MYŚLAŁEM, ŻE WYSZLI LUDZIE NA ULICĘ PROTESTOWAĆ W POLSCE, ŻE TO OBÓZ PRACY :D A TU SIĘ … Czytaj całość

28-01-2020

KIJPrzegonić ten amazon z Polski

Rozwiń komentarze (10)