Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
PRC
|
aktualizacja

Pranie brudnych pieniędzy. Zamieszana agencja pośrednictwa pracy dla obcokrajowców

9
Podziel się:

Co najmniej 13 mln zł strat dla budżetu przyniosła nielegalna działalność agencji pośrednictwa pracy. Chodzi m.in. o posługiwanie się fikcyjnymi fakturami i pranie pieniędzy.

Pranie brudnych pieniędzy. Zamieszana agencja pośrednictwa pracy dla obcokrajowców
Przybywa pracowników ze Wschodu. Agencja pracy przekręciła na fakturach 13 mln zł. (Pixabay)
bEKvgDxh

KAS ustaliła, że osoby związane z dużą agencją pośrednictwa pracy dla Ukraińców oraz Białorusinów dokonywały przestępstw podatkowych. Zatrzymano pięć osób, dwie zostały aresztowane.

Funkcjonariusze wspierani przez grupę realizacyjną Ministerstwa Finansów przeszukali mieszkania podejrzanych i siedziby powiązanych z nimi spółek.

bEKvgDxj

- Są to osoby, którym zarzuca się popełnienie oszustw podatkowych, posługiwanie się fikcyjnymi fakturami oraz pranie brudnych pieniędzy. Wszyscy podejrzani związani byli z agencją zatrudnienia, która rekrutowała pracowników tymczasowych z Ukrainy i Białorusi" – podała Justyna Pasieczyńska, rzecznik prasowa Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Zobacz także: Praca sezonowa w Polsce. Tyle można zarobić

W latach 2018 -2019 agencja działała na terenie całego kraju. W śledztwie przesłuchano już ponad 130 świadków.

bEKvgDxp

- Analizy naszych ekspertów wskazują, że działalność agencji naraziła Skarb Państwa na straty w wysokości co najmniej 13 milionów złotych – przekazała rzeczniczka IAS w Warszawie.

Chodziło m.in. o niewystawianie faktur oraz pozyskiwanie tzw. faktur kosztowych od współpracujących z agencją podmiotów i posługiwanie się nimi przed urzędami podatkowymi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKvgDxK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(9)
Dociekliwy......
4 tyg. temu
A co z międzynarodowymi agencjami pracy? To wymarzony model dla pralni. Niektóre maja po kilkaset spółek w strukturze w każdym kraju. A CBŚ, głuche i slepe....
Vompi
4 tyg. temu
Dodajmy jeszcze nie wypłacone pieniądze za pracę i ludzi zostawionych samych sobie ... Bez pieniędzy , bez dachu nad głową i bez pracy ...
Robertlodz
4 tyg. temu
A słyszeliście o takim wałku Polak daje swoje dane figuruje ze pracuje a w to miejsce pracuje Ukrainiec który nie ma stałego pobytu ani pozwolenia na prace Polak dostaje za taka usługę od 500zldo1000zl w zależności od branży miesięcznie i wszyscy są zadowoleni
bEKvgDxL
ZUS 666
4 tyg. temu
Sądowny zakaz pracy wszystkim dać!
anty
4 tyg. temu
Pis zaprosil ukraincow i teraz ma za swoje..! Firma tez oszukuje tak jak oszukuje Poakow pis..!