Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. OKT
|

Jest pierwszy na świecie implant płatniczy. Za wynalazkiem stoją m.in. Polacy

35
Podziel się:

Wszczepiany pod skórę implant płatniczy to najnowszy wynalazek firmy Walletmor. Jak wskazuje Wojciech Paprota, założyciel polsko-brytyjskiego startupu, implant jest cieńszy niż kartka papieru. Implant, dzięki danym jakie na nim zapisano, może też uratować życie np. podczas zasłabnięcia na ulicy.

Jest pierwszy na świecie implant płatniczy. Za wynalazkiem stoją m.in. Polacy
(Najnowocześniejsze czipy umożliwiają dokonywanie płatności, otwieranie drzwi, a nawet kodowanie biletów miejskich. (WP))
Zobacz także: Dziennikarz WP zamienił się w kartę płatniczą

Zupełnie nowa technologia

- Jest to zupełnie nowa generacja tego, jak się identyfikujemy i autoryzujemy nasze decyzje w ekosystemie, w którym żyjemy. Implant ma w sobie chip NFC, na którym zakodowane są informacje na temat naszego konta bankowego i tego, ile mamy tam pieniędzy. W momencie, kiedy przykładamy rękę do terminala, następuje identyfikacja. Wygląda to, jakbym dokonywał takiej autoryzacji ręką, jednakże to nośnik elektronicznego tokenu, który jest na tym implancie zainstalowany - przekazuje w rozmowie z agencją Newseria Biznes Wojciech Paprota.

Firma Walletmor podjęła współpracę z przedsiębiorstwem posiadającym licencję na obsługę kart płatniczych i pieniądza elektronicznego. Implant ma wymiary 28x7 mm, działa w technologii NFC, a wykonane w USA badania potwierdziły, że jego stosowanie jest bezpieczne w kontakcie z tkanką ludzką. Implant przeszedł testy rezonansem magnetycznym, niskiego i wysokiego ciśnienia czy ciekłego azotu.

Implant do wielu zadań

- Możemy go zginać, gnieść, uderzać, szczypać, a właściwości biopolimeru pozwolą na to, aby implant pozostał w takim samym stanie, w jakim go wzięliśmy do ręki, bez żadnych uszkodzeń - zapewnia założyciel Walletmor

Jak dodaje Paprota, Walletmor posiada rozbudowaną sieć partnerów, którzy mogą dokonywać instalacji implantu. Są tą chirurdzy, pielęgniarki, czy piercerzy. Zabieg — jak wskazuje Paprota — jest bardzo prosty i trwa do 15 minut. Potencjalnych zastosowań implantu jest znacznie więcej niż same płatności.

Jako przykład podaje się możliwość przerzucenia do implantu np. kart wejściowych do firm czy danych z dowodów osobistych. Rozwiązanie mogłoby się sprawdzić również jako dostęp do laboratoriów, w których prowadzone są prace nad nowymi lekami, czy szczepionkami. Chodzi o miejsca, gdzie obowiązują bardzo restrykcyjne procedury dostępu i bezpieczeństwa — zaznacza portal Bankier.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(35)
Roman
2 lata temu
Ja chipowalem psa w 2008 transponderem bio tolerowanym. Transpondery pasywne wzbudzane przez pole elektromagnetyczne to żadna nowość np. transpondery w kartach płatniczych. Moim zdaniem równie dobrze do takiego celu można sobie wytatuować na przedramieniu kod kreskowy ;)))
Jużwiem
2 lata temu
I zacznie się zaraz jaka to gotówka be, że zarazki i przestępcy posługują się gotówką, piętnowanie ludzi którzy chcą być wolni, później przenoszenie danych typu dowód, informacje o szczepieniach no bo bez tego się nie da w cywilizowanym społeczeństwie... a później to już sami sobie wyobraźmy. Każdy z bydła (Cow) będzie miał już ID-i ,tak ,,oni,, to widzą. Pozdrawiam myślących.
Tadzio
2 lata temu
A można taką kartę NFC wszyć w mieczyk zwanego pankracym ? Bo moje ciało chce wybrać ;(
Www
2 lata temu
Znamię Bestii? Nie dziękuję...
Jakiś taki sz...
2 lata temu
Jusz jesteście pod kontrolą patrzą i próbują ile się da żeby wam wmówić co dla was dobre a jak ich nie słuchacie to nasylajac. Was na samych siebie czyż tak nie jest próbują was poruznic podzielić na małe stada i zrobić to co zrobią to nie jest uniknione niestety dla was bo tak to jest i się dzieje tu i teraz nie muwie wam obudźcie się bo to nie ma sensu śpijcie dalej dobranoc 🌚⏰czes leci a wy nie macie prawa głosu bo jesteście podzieleni. Nikt nie jest za nikim przykład jak się ktoś czepi to ok jego wyburzonej ale jak ktoś nie chce to druga strona powinna być taka sama ok jego sprawa i jedni trzymali by stronę drugich i na odwrót podzielili was i wy do tego doprowadziliście zamiast być narodem o ruznuch zdaniach ale narodem jednością by to oni czuli że to my im jesteśmy. Potrzebni nie oni nam i dbali o nas a nie o siebie i swoje interesy dzieląc naród na coraz mniejsze części przemyślcie to puki czas ⏰🕒a ten przemija nie u błagalnie
...
Następna strona