Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Ratownik przepracował 500 godzin w czerwcu. Jacek Ozdoba komentuje: duży pieniądz

- W maju pierwszy raz od lat uważałem, że jestem w miarę godnie wynagradzany za swoją pracą, ale ten dodatek obowiązywał tylko do końca maja. Żeby pokryć swoje zobowiązania pracuję po 240 godzin miesięcznie co najmniej. W momencie kiedy mogłem zarobić więcej i pospłacać swoje długi, pracowałem po 500 godzin dziennie. Jestem firmą, muszę opłacić ZUS, zapłacić sam za ubranie, które mam na sobie. Stawka najwyższa dla ratownika w Warszawie to 25 zł za godzinę. Ministerstwo Zdrowia próbuje nas przedstawić jako ludzi pazernych - mówił w programie "Newsroom WP" Adam Piechnik, ratownik medyczny. Do słów medyka odniósł się polityk Solidarnej Polski Jacek Ozdoba. - Tak jak w przypadku pielęgniarek, staję po stronie (ratowników - przyp. red.). 25 zł za godzinę pracy to faktycznie bardzo mało. W przypadku 500 godzin to wychodzi duży pieniądz w skali wynagrodzeń, ale pamiętajmy o tym wysiłku, przemęczeniu, rezygnacji z życia osobistego, bezpieczeństwie. Mam nadzieję, że...

rozwiń
KOMENTARZE
(21)
mnmn
3 lata temu
Pracowałam w onkologii, był taki czas ,że lekarze kończyli pracę o 14 i szli do swoich prywatnych gabinetów. Tak robili np gin i chir. Radioterapeuta mógł iść do podobnego szpitala, prywatnie przecież nikogo nie naświetli. Teraz chyba pracują już do 15 bo były afery w ambulatoriavh że pacjent czeka a lekarz już gdzie indziej.
Jarosław 🤬
3 lata temu
Nawet zdrowy człowiek pracujący w fabryce nie jest w stanie przepracować tyle godzin dlaczego bo ciężko pracuje ma może dwie przerwy a czy ratownik prasuje przez 12 godzin dyżuru więc ma czas żeby odpocząć a że biegają z dyżuru na dyżur to ich wybór pogoń za kasą robi swoje lekarze, pielęgniarki wiecznie mało
To ponad
3 lata temu
To ponad 16 godz. dziennie włącznie z sobotami i niedzielami. Musi być dobrze wypoczęty i niezwykle sprawny w pracy.
As11
3 lata temu
Z całym szacunkiem ale przepracować 500 godzin w miesiac jest niemożliwe , zapisać 500 i dostac za to wypłatę już tak - pytanie tylko kto za to zapłaci ?
Nieporozumien...
3 lata temu
A celebryci ,piłkarzyki aktorzy , piosenkarze i inne nieroby siedzą i śmieją się z dniowkami rzędu kilkadziesiąt a nawet kilkaset TYSIĘCY ZŁOTYCH !!! Mając czyste rączki i niezbyt ciężką pracę jeżeli pracą to można nazwać nadal za takie kosmiczne pieniądze ..
...
Następna strona