Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Rozdawała maseczki mieszkańcom. Teraz jest na celowniku służb

847
Podziel się

Szefowa Miejskiego Domu Kultury w dolnośląskich Świebodzicach rozdawała mieszkańcom maseczki. To nie spodobało się radnemu, byłemu dyrektorowi biura PiS, który zgłosił to na policję. Jego zdaniem przy rozdawaniu nie zachowano środków ostrożności. Sprawa obecnie jest badana przez prokuraturę.

W dolnośląskich Świebodzicach pracownicy Domu Kultury szyli maseczki do mieszkańców. Niektórzy radni uważają, że przy ich rozdawaniu mogło dojść do przestępstwa
W dolnośląskich Świebodzicach pracownicy Domu Kultury szyli maseczki do mieszkańców. Niektórzy radni uważają, że przy ich rozdawaniu mogło dojść do przestępstwa (Wikimedia Commons)
bEqBCXSd

Historię opisuje wrocławski oddział "Gazety Wyborczej".

Sprawa zaczęła się jeszcze w kwietniu, gdy szefowa Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach Katarzyna Woźniak zorganizowała w pracy akcję szycia maseczek dla mieszkańców. Zaangażowała w to pracownice MDK i w drugiej połowie kwietnia rozdawała uszyte własnoręcznie maski potrzebującym mieszkańcom.

Nie spodobało się to byłemu dyrektorowi biura PiS Sebastianowi Białemu. Radny zwrócił uwagę, że do MDK ustawiła się kolejka, przez co nie zostały zachowane odpowiednie odległości między ludźmi. To jego zdaniem złamanie przepisów, a do tego "populizm" i "nieodpowiedzialność", które mogło doprowadzić do rozprzestrzeniania wirusa.

bEqBCXSf
Zobacz także: Profesjonalna bankowość na miarę XXI wieku: profil zaufany

Zgłosił więc sprawę na policję, która przyjęła zgłoszenie radnego o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Jako dowód Biały przedstawił zdjęcia kolejki, które sprawiają wrażenie, że na placu przed MDK zgromadził się tłum. "GW" jednak zwraca uwagę, że zdjęcia robione z innej perspektywy pokazują, że mieszkańcy zachowywali niezbędny dystans.

Sprawa jest obecnie w prokuraturze. - To, że wszczęliśmy śledztwo, nie oznacza, że doszło do popełnienia przestępstwa. Musimy po prostu wyjaśnić wszystkie okoliczności - podkreśla w rozmowie z "GW" Marek Rusin, szef świdnickiej Prokuratury Rejonowej.

bEqBCXSl

Dodatkowo Katarzyna Woźniak musi się również tłumaczyć w Sanepidzie, który chce ją ukarać grzywną. Szefowa MDK zapowiada, że będzie się odwoływać od tej decyzji.

"Wyborcza" zwraca uwagę, że podobnej determinacji wśród radnych czy służb nie było widać, gdy podobne zgromadzenia miały miejsce podczas pogrzebu jednego z księży w pobliskim Wałbrzychu. Albo gdy we Wrocławiu zorganizowano imprezę na komendzie. Informowaliśmy o niej w money.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bEqBCXSm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqBCXSG
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(847)
Czapajew
rok temu
Sebastian Biały, redaktor naczelny swiebodzice.info, z urodzenia i z wyboru Świebodziczanin, aktualnie radny Rady Miejskiej. Fotografuję, zaglądam w „ciemne zakamarki”, spędzam aktywnie czas na powietrzu o każdej porze roku. Wytykam głupotę i nienawidzę marnowania ludzkiego potencjału.
starzy ludzie...
rok temu
Każdy pisowiec klęczy pod figurą, a diabła ma za skórą.
abuksan
rok temu
Należy ją przykładnie ukarać bo nie jest z PiSu.
bEqBCXSH
Zosia
rok temu
Sebastian Bialy? To nie ten sam ktory przyłapany został wraz z obca kobieta w dwuznacznej sytuacji w piwnicy Domku Kultury w Swiebodzicach, co skutkowało końcem jego kariery jako pracownika Ośrodka Kultury? ZEMSTA NA KIEROWNICZCE? Ale obrzydliwy facet
stara osoba
rok temu
Panie BIAŁY, jeże CZARNĄ dusze masz pan. jesteś typowym PiS polakiem, zazdrosnym, NIEŻYCZLIWYM i PODŁYM !! Tak PODŁYM< bo sam nic nie zrobiłeś w czasie wielkiej paniki, le UPRZEJMIE DONOSZĘ to potrafi BIAŁY :(. Czy masz pan satysfakcję z tego co zrobił?? A co osiągnął w ten sposób?? ZAISTNIAŁ??? Nazywam cię po imieniu, jak nazywano ludzi twojego pokroju za moich czasów młodych- PODŁY CZŁOWIEK. Dla mnie również pytanie, jak nisko trzeba upaść, by donosić?? Możliwe, ze różnimy się pochodzeniem, ja z przedwojennej inteligencji i brzydzę się takim postępowaniem, zawsze z uprzejmością dla każdego, a pan skąd ?
...
Następna strona