Notowania

Ryanair. Piloci zdradzili daty strajku, szykują się utrudnienia

Pasażerowie linii lotniczych Ryanair muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami pod koniec wakacji. Piloci podali daty strajku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Ryanair. Piloci zdradzają daty strajku

Gigantyczne utrudnienia czekają na pasażerów Ryanaira pod koniec wakacji. Piloci tej linii, zrzeszeni w Stowarzyszeniu Pilotów Brytyjskich Linii Lotniczych, opowiedzieli się za strajkiem i informują o jego datach.

Jak podaje PAP, za przeprowadzeniem strajku opowiedziało się 80 proc. pilotów przy 72-procentowej frekwencji. Strajk ma się zacząć 22 sierpnia tuż po północy i potrwać do 23 sierpnia do godz. 23:59 (czwartek-piątek). Kolejna akcja strajkowa miałaby zostać przeprowadzona od północy 2 września, do 4 września do godz. 23:59 czasu lokalnego (poniedziałek-środa).

Spór z pracodawcą dotyczy emerytur, zasiłków rodzicielskich, piloci domagają się też zmian w systmie płac - chcą by był bardziej przejrzysty. W wydanym przez siebie oświadczeniu stowarzyszenie BALPA podkreśliło, że "dekady odmowy współpracy ze związkami" ze strony Ryanaira przełożyły się na brak zrozumienia wobec oczekiwań własnych pracowników oraz podstawowych porozumień, których "każdy związek może spodziewać się w miejscu pracy".

Rzecznik przewoźnika skrytykował decyzję brytyjskich pilotów. Wskazuje, że w stowarzyszeniu BALPA jest mniej niż 30 proc. pilotów latających w Ryanair, więc - jego zdaniem - wynika z tego, że 70 proc. nie zdecydowało się na udział w strajku.

Obejrzyj: Strajk nauczycieli 1 września? Jacek Sasin o chaosie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: linie lotnicze, loty, wakacje, strajk, ryanair, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-08-2019

KroolikNie rozumiem idei strajku. Nie podoba mi się w pracy, to ją zmieniam. Jakie prawo mają pracownicy do niszczenia biznesu pracodawcy i narażania … Czytaj całość

08-08-2019

EwaDlaczego narażają pasażerów na stres ,psują im plany wakacyjne, biznesowe czy rodzinne

10-08-2019

EwaWlasnie dlaczego psuja innym ludziom plany skoro Maja problem niech zmienia prace, a nie utrudniaja zycie innym ludziom.

Rozwiń komentarze (3)