Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd ma plan na zalegające szczepionki. Możliwa opłata

- Na razie mówimy o tym, że szczepienia będą bezpłatne do końca września, a później będziemy rozmawiali, co dalej, bo każde szczepienie nieobowiązkowe odbywa się na gruncie refundacji. Nie mówimy o cenie preparatu, tylko cenie usługi szczepienia, która w tej chwili jest wyceniona przez NFZ na 60 zł, nie ma decyzji podjętych, zastanawiamy się - mówił w programie "Newsroom WP" Adam Niedzielski. Minister zdrowia mówił też o ewentualnej sprzedaży nadwyżek szczepionek, którymi dysponuje Polska. - Mamy podpisane umowy z różnymi krajami, które będziemy wspierać, które nie mają łatwego dostępu do szczepień. Przygotowywane są bilateralne umowy z tymi krajami, tu wymieniane są kraje bałkańskie, Ukraina. Mówimy również o sprzedaży. Nie robimy biznesu szczepionkowego, to wszystko w duchu pomocy i wsparcia - zapewniał Adam Niedzielski.

KOMENTARZE
(158)
Wiechs
2 lata temu
Dlaczego żadne media, TVP, TVP Info, Polsat, TVN nie dopuszczają szeroko rozumianej dyskusji, o skuteczności szczepień, zagrożeniach, itd. W TVP Info "na pasku" przeczytałem, że już 3,9 mln. osób zmarło na świecie na Covid 19. Liczę!!! 3,9mln : 7 mld. ludzi = 0,0557%. To jest pandemia? Od ukąszenia os więcej ludzi co roku umiera!
obserwator
2 lata temu
Znowu Ukraina coś zakupi od Polski i nigdy za to nie zapłaci.
Malina
2 lata temu
60 zł za usługę podania pseudoszczepionki (bez kosztu preparatu tzw. szczepionką) ??? Zaszczepienie tylko 1 mln osób to przecież 60 mln dla naszej kochanej służby zdrowia, więc teraz *wicie, rozumicie* dlaczego ten biznes ma się kręcić a medycy siedzą cicho.
Adamos
2 lata temu
Rządzących badać psychiatrycznie i szczepić przeciwko chciwości , pychy i naiwności
Cynik
2 lata temu
Ja już nie kumam. Wy nam kasę my wam szczepionki - to nie biznes to pomoc Prawa i Sprawiedliwa!
...
Następna strona