Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Rząd może się cieszyć. Budowa dróg tańsza niż zakładał

- Faktycznie widzimy trend spadkowy w ofertach przetargowych. Nie tylko na dużych inwestycjach, ale również tych samorządowych - tak o kosztach budowy dróg mówi w programie "Money. To się liczy" wiceminister infrastruktury Rafał Weber. Oznacza to mniej więcej tyle, że firmy zgadzają się budować drogi znacznie taniej niż szacował rząd. Zdaniem Webera może to być również zachowawcze podejście przedsiębiorców u progu kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Czy to jednak oznacza, że tanio oznacza niesolidnie i czekają nas kolejne ucieczki z placów budowy? - Firmy, które są ugruntowane na naszym rynku zrealizują je bez większych problemów - mówi Weber. Jego zdaniem sytuacje, które miały miejsce w poprzednich latach już się nie powtórzą.

inwestycje
wideo
5
Podziel się:
KOMENTARZE
(5)
pam
3 lata temu
Znowu przetargi wygrywają ci co obiecują że będzie tanio, a potem kicha. To już przerabialiśmy.
Luk1983
3 lata temu
Bzdura!! Jest mało przetargów i firmy aby wygrać przetarg obniżajæ maksymalnie cenę. Zobaczymy ile potem będzie bankructw i nie dokończonych dróg.
kabaret
3 lata temu
A za ryżego z kazdym dniem były coraz droższe
rychu
3 lata temu
to rzad buduje drogi i to nie rzad inwestuje to sa pieniadze spoleczenstwa i to spoleczenstwo inwestuje.
abber
3 lata temu
to nie jest skutek jakichś nowych technologii, organizacji pracy tylko po prostu braku zleceń czuli recesji- czyli kicha, ciekawe ile firm padnie przy realizacji - to już było