Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd nie radzi sobie z kryzysem energetycznym. "Sytuacja wymknęła się spod kontroli. Panuje chaos"

- Ewidentnie widać, że sytuacja wymknęła się rządowi spod kontroli w kwestii kryzysu energetycznego. Słowo "chaos" jest dziś w pełni uzasadnione - powiedziała w programie "Newsroom" WP Justyna Piszczatowska, redaktor naczelna Green-News.pl. – Widać to chociażby na przykładzie ustawy, która miała kasować nadzwyczajne zyski firm energetycznych. O tym projekcie ustawy usłyszeliśmy w poniedziałek, we wtorek już okazało się, że rząd ma zamiar iść jednak w innym kierunku: kasowania obliga giełdowego. Chodzi o zniesienie obowiązku handlowania energią elektryczną na towarowej giełdzie energii. Ta pierwsza propozycja wydaje się już dziś nieaktualna, a mamy dopiero czwartek. W ciągu jednego tygodnia roboczego mamy pełną woltę, jeśli chodzi o rozwiązania regulacyjne, a to tylko jeden z wielu przykładów, jakie obecnie obserwujemy. Mamy chaos. Z czego on wynika? Pokutuje podejście dobrze znane w polskiej polityce od lat. Próba przeczekania i nadziei na to, że to jakoś...

rozwiń
0
0
42
Podziel się
Komentarze (42)
zobacz więcej komentarzy (42)
KOMENTARZE
(42)
siła rynku
2 miesiące temu
Wszyscy normalnie myślący ludzie dobrze wiedzieli już kilka lat wstecz czym skończy się rozdawnictwo pieniędzy bez granic. Miliardy zł fruwały tu i tam niczym dobro, którego jest nieskończona ilość. Dobry sen trwał w najlepsze a rządzący z radości tańczyli w koło i pili szampana. Dawali podwyżki, ordery, tytuły i premie sobie nawzajem za geniusz którym się wykazali. W końcu nastąpiło przebudzenie i wielki kac gigant zwany inflacją. W następstwie czego gospodarka z podwojoną siłą odbiera to co jej się ukradło. Czyli co Panowie? Jakie wnioski? Nie ma nic za darmo! Warto było?
Wyborca
2 miesiące temu
A z czym sobie radzi ??? No chyba nieudacznosc sprawiła że łupią spoleczenstwo a sami siedzą na stołkach i mają pełne konta i portfele mamy milionerów.Taki jest kryzys w rządzie.??? Nie kryzys dla nas,!!!!
Polak patriot...
2 miesiące temu
Sikorski dziękował USA, że przyczynili się do wyłączenia magistrali gazu a nie powiedział, że to oni, szkoda tak mało ludzi to zrozumiało. AMorawiecki powinien wiedzieć, że Sikorski w Awganistanie walczył z rosjanami a nie on.
A z czym?
2 miesiące temu
Ten rząd sobie radzi?
Takie tam
2 miesiące temu
Jaki chaos, to celowe działanie anty polskiej bandy przy żłobie , cel jest jeden , okraść społeczeństwo z oszczędności.
...
Następna strona