Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|

Rząd niespodziewanie zamknął sklepy meblowe. Ministerstwo zaprasza branżę do rozmów

31
Podziel się

Przedstawiciele rządu spotkają się z branżą meblarską, by rozmawiać o formach pomocy. To konieczne po tym, jak w piątek okazało się, że sklepy meblowe będą zamknięte co najmniej do 29 listopada. Pierwotny projekt rozporządzenia zakładał, że będą otwarte.

Rząd niespodziewanie zamknął sklepy meblowe. Ministerstwo zaprasza branżę do rozmów
(Pixabay)
bDAToVNN

Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii, poinformowała, że w poniedziałek rano w MPRiT odbędzie się spotkanie z przedstawicielami branży meblarskiej.

- Celem spotkania będzie wypracowanie protokołów bezpieczeństwa ze zwiększonym reżimem sanitarnym, umożliwiającym otwarcie branży – napisała wiceminister.

bDAToVNP

Zgodnie z rozporządzeniem, które reguluje obowiązujące od soboty ograniczenia, zamknięte muszą być sklepy z meblami i artykułami wyposażenia wnętrz. To novum w stosunku do ograniczeń obowiązujących wiosną, gdyż wtedy wszystkie sklepy z szeroko rozumianym asortymentem do domów były otwarte.

Zobacz także: Karetki stojące w kolejkach, walka o łóżka. Przejmująca relacja ratownika medycznego z Warszawy

Wykreślenie sklepów meblowych z listy placówek, które mogą być otwarte, zaskoczyła przedsiębiorców. W piątek późnym wieczorem Ikea wydała komunikat, z którego wynika, że jest zdziwiona nieuwzględnieniem marketów i sklepów meblowych, gdyż wcześniejszy projekt rozporządzenia zakładał, że sklepy te będą działały normalnie.

bDAToVNV

Rozporządzenie dotyczące nowych obostrzeń pojawiło się w Dzienniku Ustaw dopiero w piątek wieczorem. Przewiduje ono, że zamknięte będą wszystkie sklepy w galeriach handlowych z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i drogerii. Otwarte pozostaną również punkty usługowe, np. salony fryzjerskie.

Otwarte będą też sklepy wolnostojące, a więc nie znajdujące się w galeriach handlowych. Jeśli nie przekraczają powierzchni 2000 m kw, będą mogły prowadzić działalność.Więcej o wyłaczeniach z ogólnego zakazu działalności piszemy w tym artykule.

bDAToVOq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(31)
27 latek
3 miesiące temu
To nienormalne jak rząd traktuje ludzi i porządne, uczciwe firmy. Zniszczą nas a później powiedzą jeszcze ze to nasza wina a ciemny lud z wdzięczności ma im oddawać cześć. Wszyscy won.
Wrednis
3 miesiące temu
Posłużę się dziś przeczytana wiadomością. Sklepy meblowe sprzedające POLSKIE meble zostały zamknięte. Budowlane sprzedające import z połowy świata otwarte. I zagadka z doświadczeń komentujących , gdzie spotkali się z większymi kolejkami w sklepach meblowych czy budowlanych. Logika PiS.
Domi
3 miesiące temu
Precz z PiS. Doprowadzili Polskę i Polaków do ruiny. Pozdrawiam
bDAToVOr
Sławek1
3 miesiące temu
Trudno uwierzyć w te idiotyzmy! Co oni wyprawiają, mają ludzi za nic!
Magg
3 miesiące temu
To jest śmieszne ! Jak Można zamykać sklepy wielkopowierzchniowe ! Sklepy meblowe są sklepami które się rzadko odwiedza, ja nie pamiętam żeby w meblowych był tłok. Ikea się zgodzę bo tam jest wszystko i ludzie tabumami łażą, ale wystarczyło by wprowadzić ograniczenie ilość i osób i po kłopocie. W wielko powierzchmiowych meblowych jest niskie ryzyko zakażenia bo nikt tam nie idzie się spotykać tylko wybrać meble do mieszkania/domu. Jestem zła, jestem na etapie wykańczania mieszkania i teraz przez ten nasz śmieszny rząd nie wprowadze się nawet na święta. Żałosne. A gospodarka przez to straci najwięcej... Miejmy nadzieję że to tylko do końca listopada, bo jak przedłuża to, to tak będzie już zawsze. Tylko się zamknąć w domu na 4spusty i tyle by chcieli, żeby nikt życia normalnego nie mógł mieć . Paranoja...
...
Następna strona