Notowania

Salmonella w mięsie drobiowym z Polski. Czesi wykryli groźną bakterię

Czeski Państwowy Zarząd Weterynaryjny wykrył w mięsie drobiowym z Polski bakterie salmonelli - poinformował Polską Agencję Prasową rzecznik tej instytucji Petr Vorliczek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
W Czechach znów wykryto salmonellę w mięsie przywiezionym z Polski. (Fot: Piotr Jedzura/REPORTER)

Chodzi o dwie partie mięsa - podaje Czeski Państwowy Zarząd Weterynaryjny (SVS): schłodzone mięso z kurcząt, które najprawdopodobniej zostało już zjedzone, i o mrożone kurczaki, które wciąż mogą być w magazynach i chłodniach. Obie partie zostały wysłane w rejon Zlina.

Jak powiedział PAP rezcznik SVS, służby weterynaryjne są wyczulone na przesyłki mięsa drobiowego z Polski. To efekt wykrycia salmonelli w drobiu z naszego kraju w lutym. Bakterie te odnaleziono też w lutym w wołowinie i mięsie indyczym przywiezionym z Polski na Słowację.

Salmonellę w polskim drobiu Czesi wykryli też choćby w ubiegłym tygodniu. Pierwsza z dwóch partii ważyła 240 kg i trafiła do restauracji w galerii handlowej na terenie Pardubic. Druga została zabezpieczona w całości w chłodni w mieście Chlumec nad Cidliną.

Informacje o skażonym mięsie z Polski odnajdowanym w Czechach od czasu wybuchu "afery mięsnej" regularnie trafiają do mediów u naszych południowych sąsiadów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-04-2019

RomeroAmerykanie embargo, czesi embargo, ukraina embargo, to działanie sojuszników i przyjacieli amerykanów (żydów) a nasi się przed nimi płaszczą.

17-04-2019

NaClGlupi Czesi , przeciez wystarczy mieso posypac sola drogowa ktora zabija salomonele !

17-04-2019

udoJak sie chce to sie zawsze cos wykryje !Czesi pewnie lapowki biora od zachodnich dostawcow aby naszych ujajic !!

Rozwiń komentarze (13)