Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Łukasik
|
aktualizacja

Spar Polska pozostanie Sparem. Sąd zmienia zdanie

2
Podziel się:

To kolejna odsłona konfliktu pomiędzy firmą Spar Polska a jej centralą w RPA. Sąd uznał, że polska spółka nie musi rezygnować z korzystania ze znaku towarowego Spar.

Sklep Spar w Polsce
Sklep Spar w Polsce (East News, Polska Press)

Jeden sąd zakazał, a drugi ten zakaz cofnął. Chodzi o możliwość korzystania z nazwy i loga Spar przez polskiego licencjobiorcę: - Spar International uzyskując to zabezpieczenie celowo wprowadził sąd w błąd, zatajając, iż inne sądy już wcześniej wydały korzystne dla Spar Polska orzeczenia i że przed sądem holenderskim toczy się proces z powództwa Spar Polska – napisano w oświadczeniu, które cytuje portal wiadomoscihandlowe.pl

O co chodzi w tym sporze? O rzekome "wrogie przejęcie". Aby zrozumieć sedno sprawy, trzeba się przyjrzeć strukturze właścicielskiej. Firmą, która ma prawo do korzystania z logotypu Spar w Polsce jest spółka Bać-Pol, która znajduje się w postępowaniu sanacyjnym.

To Spar Polska udziela licencji mniejszym franczyzobiorcom. I właśnie o mniejszych franczyzobiorców rozbija się cała sprawa – Spar Group z RPA miała rozpowszechniać wśród nich nieprawdziwe informacje o polskiej spółce oraz nakłaniać do zrywania umów ze Spar Polska, by zastępować je umowami z inną firmą w zamian za pomoc prawną i finansową.

Cześć franczyzobiorców posłuchała i przyjechała na początku lipca do Rzeszowa, gdzie znajduje się centrala polskiej spółki, aby zakończyć współpracę ze Spar Polska. Firma miała jednak utrudniać złożenie wypowiedzeń.

Zobacz także: Obejrzyj: Zakaz handlu. "Teraz niedziela, później sobota. Polska specjalizuje się w szokowaniu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
Zagłoba
5 lata temu
Ciekawe ile to działanie kosztowało bo na pewno nie ze sprawiedliwości albo za FRIKO=??
Polski biorca
5 lata temu
Przecież ten SPAR to jak Polska Żabka ! Drogo i śmieciowo