Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strajk nauczycieli. Tam poparcie dla protestu jest największe

100
Podziel się:

Najwięcej na Mazowszu i w Wielkopolsce, najmniej w świętokrzyskim i na Podlasiu. Tak szkoły głosowały w referendach przed zaplanowanym na 8 kwietnia strajkiem nauczycieli.

Strajk nauczycieli jest już coraz bardziej realny
Strajk nauczycieli jest już coraz bardziej realny (East News, Tomasz Kawka/East News)
bEEDPyCZ

Choć oficjalnych danych Związku Nauczycielstwa Polskiego jeszcze nie ma, to światło na tę sprawę rzucają szacunkowe wyniki koalicji "NIE dla chaosu w szkole".

"NIE dla chaosu w szkole" to przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń, które działają na rzecz polskiej edukacji. "Różnimy się, mamy odmienne poglądy, ale wszyscy mówimy NIE zmianom, wprowadzanym przez obecne władze oświatowe" - tak przedstawiają się na stronie internetowej.

Organizacja od początku zbiera dane na temat liczby szkół, które zapowiedziały w referendach przystąpienie do strajku nauczycieli, zaplanowanego na 8 kwietnia. Nauczyciele z rozsianych po całym kraju placówek zgłaszali swoje szkoły moderatorom strony, ci weryfikowali te informacje i nanosili ją na mapę.

bEEDPyDb
Zobacz także: Obejrzyj: Strajk nauczycieli. Jan Guz: mamy kilka niespodzianek dla rządu

W efekcie z dnia na dzień terytorium Polski pokrywały znaczniki, aż w końcu przykryły cały kraj.

Teraz przedstawiciele stowarzyszenia podliczyli wyniki i zaprezentowali je w podziale na poszczególne województwa. Najwięcej szkół zgłosiło gotowość do protestu w województwach mazowieckim, wielkopolskim i śląskim. Również ze względu na to, że to właśnie tam placówek oświatowych jest najwięcej.

bEEDPyDh

W żadnym wypadku nie należy tych danych jednak traktować jako oficjalne. To tylko szacunki, na pewno znacznie niższe niż rzeczywiste wartości.

Jak pisaliśmy już w money.pl, według danych ZNP tylko na Śląsku gotowość do strajku wyraziło 2 tys. placówek edukacyjnych. Czyli ponad dwukrotnie więcej niż na powyższej grafice.

bEEDPyDi

Przypomnijmy, że we wtorek Związek Nauczycielstwa Polskiego opublikował wstępne wyniki referendów strajkowych w polskich szkołach. Mobilizację wyraziło w nich 85 proc. szkół i około 90 proc. nauczycieli w nich pracujących.

Rozmowy nauczycieli z rządem zostały w poniedziałek przerwane, a kontynuacja zaplanowana jest na 1 kwietnia. Na razie jednak do porozumienia daleko.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEDPyDC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(100)
Obserwator
2 lata temu
Uważam że mają Rację Nauczyciele a co wy z PIS-u, chcecie doprowadzić aby Kler wszędzie był i robił co chciałjak i wy . Nie dla psa kiełbasa a człowiek był głodny. Tak więc nie miejsce w szkole i w Urzędach jest dla Klera aby robił z dziecka i z ludzi swoją ofiarą i czynić z ludzi jako ociemniałych.
Luter
2 lata temu
Do Zbyszka-PO na piwo nie dawało-ratowało finanse kraju,żebyś nie musiał emigrowć jak np.Grecy czy Hiszpanie.I nie wyemigrowałeś bo piszesz-wprawdzie bzdury ale piszesz i cieszę się, że po polsku -jak cię polscy nauczyciele nauczyli
"Wszechświat ...
2 lata temu
A kto inny miałby odwagę nieść ludzkie tajemnice. Kto ma odwagę żyć tajemnicami matek, nieść dziecięce krzywdy, zrodzone często z rodziców krzywdy i tajemnice degeneracji ludzkiej duszy pod naciskiem systemu randomizującego ludzkie życie. Nikt! Emigracja. Postawa Piłata. Wszyscy uciekają od odpowiedzialności. Kto miałby odwagę znosić pogardę wobec człowieka w systemie ulosowienia ludzkiego losu, albo w najlepszym razie znosić obojętność tego systemu, ujawniać ten system, „piłować głos”, a w zamian usłyszeć głos zdezorientowanych cyborgicznych niewolników wychowanych po r. 1989 „ale pan bzdury plecie”, wychowanych do służenia rządom kapitału. Wszyscy społecznicy, humaniści, pedagodzy są od r. 1989 karykaturyzowani, nigdy pedagodzy nie gościli w mediach w latach 90. Dlatego uczniowie i rodzice nie cenią zawodu nauczycielskiego. Tylko 2 % nauczycieli to ludzie bezpośrednio po studiach, bo nikt nie chce iść na nauczyciela. Każdy społecznik jest z mety wyśmiewany, fałszywie cytowany i doświadczają tego nawet niespołecznicy, nawet niehumaniści, a co dopiero wielcy twórcy, którzy odsłaniają istotę rządów kapitału. - Wszyscy są nagrywani w formie audio lub video, a potem trwa montaż… Nikt nie chce widzieć siniaków społeczeństwa, aż następuje zapaść narodu w systemie bezrobocia, ratowana 500+, na skutek bezrobocia. Nikt nie chce już myśleć o tym, co teraz naród znosi w swoich domach, dlaczego tak się tam źle dzieje, każdy nauczyciel to przeżywa i musi zasypiać po tysiące razy, aby stawać do efektywnej pracy, nikt w kapitalizmie już nie chce być nauczycielem, nosić w sobie dysproporcji systemu rządów kapitału, tych destabilizacji ludzkich zachowań, a w tym dzieci. Krytycy strajków nauczycieli w żadnym wypadku nie chcą tak harować jak nauczyciele.
bEEDPyDD
wojt
2 lata temu
nie bedzie zadnego strajku szkol, bedzie ewentualnie strajkowac po kilku nauczycieli (tylko ci ktorych broni ustawa o ZZ) na wsiach bo reszta bedzie sie bac gdyz sa to za male srodowiska by sie wychylic. w miastach bedzie inaczej ale tez nie wierze w ogolny strajk
emmi
2 lata temu
Wstyd, nie proponują w zamian, że wezmą się solidnie za naukę i będą przygotowywać nasze dzieci do kolejnych etapów edukacji, tylko mordy drą o podwyżki, za nic, bo dzieci nie mają elementarnej wiedzy, są przemęczone stukaniem głupich testów, tutaj ofiarami są nasze dzieci, skazane na fochy nauczycieli, warto pomyśleć o zmianach lecz na korzyść naszych pociech , a nie tej bandy belfrów, którzy mają się za nie wiadomo co, a wiedzy przekazać nie chcą lub nie potrafią. Korepetycje to skandal!
...
Następna strona