Notowania

Strajk nauczycieli. Tam poparcie dla protestu jest największe

Najwięcej na Mazowszu i w Wielkopolsce, najmniej w świętokrzyskim i na Podlasiu. Tak szkoły głosowały w referendach przed zaplanowanym na 8 kwietnia strajkiem nauczycieli.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Strajk nauczycieli jest już coraz bardziej realny (Fot: Tomasz Kawka/East News)

Choć oficjalnych danych Związku Nauczycielstwa Polskiego jeszcze nie ma, to światło na tę sprawę rzucają szacunkowe wyniki koalicji "NIE dla chaosu w szkole".

"NIE dla chaosu w szkole" to przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń, które działają na rzecz polskiej edukacji. "Różnimy się, mamy odmienne poglądy, ale wszyscy mówimy NIE zmianom, wprowadzanym przez obecne władze oświatowe" - tak przedstawiają się na stronie internetowej.

Organizacja od początku zbiera dane na temat liczby szkół, które zapowiedziały w referendach przystąpienie do strajku nauczycieli, zaplanowanego na 8 kwietnia. Nauczyciele z rozsianych po całym kraju placówek zgłaszali swoje szkoły moderatorom strony, ci weryfikowali te informacje i nanosili ją na mapę.

Obejrzyj: Strajk nauczycieli. Jan Guz: mamy kilka niespodzianek dla rządu

W efekcie z dnia na dzień terytorium Polski pokrywały znaczniki, aż w końcu przykryły cały kraj.

Teraz przedstawiciele stowarzyszenia podliczyli wyniki i zaprezentowali je w podziale na poszczególne województwa. Najwięcej szkół zgłosiło gotowość do protestu w województwach mazowieckim, wielkopolskim i śląskim. Również ze względu na to, że to właśnie tam placówek oświatowych jest najwięcej.

W żadnym wypadku nie należy tych danych jednak traktować jako oficjalne. To tylko szacunki, na pewno znacznie niższe niż rzeczywiste wartości.

Jak pisaliśmy już w money.pl, według danych ZNP tylko na Śląsku gotowość do strajku wyraziło 2 tys. placówek edukacyjnych. Czyli ponad dwukrotnie więcej niż na powyższej grafice.

Około 85 proc. szkół weźmie udział w strajku 8 kwietnia - przekazał Sławomir Broniarz, prezes ZNP
Strajk nauczycieli. 85 proc. szkół gotowych do protestu

Przypomnijmy, że we wtorek Związek Nauczycielstwa Polskiego opublikował wstępne wyniki referendów strajkowych w polskich szkołach. Mobilizację wyraziło w nich 85 proc. szkół i około 90 proc. nauczycieli w nich pracujących.

Na zapowiedź strajku nauczycieli odpowiedział wiceminister Maciej Kopeć, zastępca Anny Zalewskiej.
Strajk nauczycieli. MEN odpowiada ZNP

Rozmowy nauczycieli z rządem zostały w poniedziałek przerwane, a kontynuacja zaplanowana jest na 1 kwietnia. Na razie jednak do porozumienia daleko.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: strajk nauczycieli, oświata, edukacja, nauczyciele, znp, strajk, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-03-2019

panZabrać si,ę za kaste nauczycielską ,niech pracują tyle ile inni w Polsce.Do roboty.

27-03-2019

Litości!Nie proście władz okupacyjnych żeby zwiększyły nakłady na szkolnictwo albo nauczycieli. przecież to nielogiczne. Władze okupacyjne trzeba usunąć i … Czytaj całość

27-03-2019

mottiI tak Broniarz dla interesów lewactwa i liberałów ośmiesza nauczycieli a uczniów traktuje jak materiał propagandowy Totalna opozycja wszystkiego … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (100)