Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Strajk nauczycieli. Tam poparcie dla protestu jest największe

100
Podziel się

Najwięcej na Mazowszu i w Wielkopolsce, najmniej w świętokrzyskim i na Podlasiu. Tak szkoły głosowały w referendach przed zaplanowanym na 8 kwietnia strajkiem nauczycieli.

Strajk nauczycieli jest już coraz bardziej realny
Strajk nauczycieli jest już coraz bardziej realny (East News, Tomasz Kawka/East News)
bDIWRBed

Choć oficjalnych danych Związku Nauczycielstwa Polskiego jeszcze nie ma, to światło na tę sprawę rzucają szacunkowe wyniki koalicji "NIE dla chaosu w szkole".

"NIE dla chaosu w szkole" to przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń, które działają na rzecz polskiej edukacji. "Różnimy się, mamy odmienne poglądy, ale wszyscy mówimy NIE zmianom, wprowadzanym przez obecne władze oświatowe" - tak przedstawiają się na stronie internetowej.

Organizacja od początku zbiera dane na temat liczby szkół, które zapowiedziały w referendach przystąpienie do strajku nauczycieli, zaplanowanego na 8 kwietnia. Nauczyciele z rozsianych po całym kraju placówek zgłaszali swoje szkoły moderatorom strony, ci weryfikowali te informacje i nanosili ją na mapę.

bDIWRBef
Zobacz także: Obejrzyj: Strajk nauczycieli. Jan Guz: mamy kilka niespodzianek dla rządu

W efekcie z dnia na dzień terytorium Polski pokrywały znaczniki, aż w końcu przykryły cały kraj.

Teraz przedstawiciele stowarzyszenia podliczyli wyniki i zaprezentowali je w podziale na poszczególne województwa. Najwięcej szkół zgłosiło gotowość do protestu w województwach mazowieckim, wielkopolskim i śląskim. Również ze względu na to, że to właśnie tam placówek oświatowych jest najwięcej.

bDIWRBel

W żadnym wypadku nie należy tych danych jednak traktować jako oficjalne. To tylko szacunki, na pewno znacznie niższe niż rzeczywiste wartości.

Jak pisaliśmy już w money.pl, według danych ZNP tylko na Śląsku gotowość do strajku wyraziło 2 tys. placówek edukacyjnych. Czyli ponad dwukrotnie więcej niż na powyższej grafice.

bDIWRBem

Przypomnijmy, że we wtorek Związek Nauczycielstwa Polskiego opublikował wstępne wyniki referendów strajkowych w polskich szkołach. Mobilizację wyraziło w nich 85 proc. szkół i około 90 proc. nauczycieli w nich pracujących.

Rozmowy nauczycieli z rządem zostały w poniedziałek przerwane, a kontynuacja zaplanowana jest na 1 kwietnia. Na razie jednak do porozumienia daleko.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIWRBeG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(100)
Litości!
2 lata temu
Nie proście władz okupacyjnych żeby zwiększyły nakłady na szkolnictwo albo nauczycieli. przecież to nielogiczne. Władze okupacyjne trzeba usunąć i wsadzić do więzienia a nie o coś je prosić. Oni mogą nawet zlikwidować szkoły żeby tylko utrzymać się przy korycie. Morawiecki już szuka oszczędności no i znalazł - oświatę.
były profesor
2 lata temu
Nauczyciele rzućcie te robotę w diabły , idźcie na kasę do biedronki lub lidla, więcej zarobicie, nikt nie będzie miał pretensji, przyjdziecie odpracujecie i spokojnie wrócicie do domu nie zabierając pracy domowej nie będziecie siedzieć po nocach, ja tak zrobilam dyplom do szuflady głęgoko schowalam i jestem szczęśliwa
BRAK SŁÓW
2 lata temu
Rząd zamiast wziąć problem na klatę robi uniki, kłamie, manipuluje liczbami i próbuje napuścić społeczeństwo na nauczycieli. To podłość i nieudolność w rządzeniu. Przyjdzie wam za to zapłacić
bDIWRBeH
Ja
2 lata temu
Wspierajmy NAUCZYCIELI, chaos to mało powiedziane: programy nauczania, jak w średniowieczu, szkoły przeładowane, nauczyciele sflustrowani, dzieciaki bez perspektyw. Wiem o co chodzi - niedouczonym motłochem lepiej się rządzi,
piada
2 lata temu
dzisiejsza polityka to skłócić wszystkich i trzymać się "koryta" , a prościej byłoby podwyższyć kwotę wolną od podatku 12 razy płaca minimalna dla wszystkich niż latać z podwyżkami po kolejnych strajkach , oczywiście zasiłki to nie płaca i od nich należy się podatek
...
Następna strona