Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Świat IT świetnie płaci. To dobry moment na zmianę zawodu?

Czy warto uczyć się programowania? Tak, to przyszłościowy zawód. Czy to najlepszy moment na przebranżowienie się i wskoczenie w świat IT? Nie do końca. Jak tłumaczył w programie "Money.pl" Tomasz Bujok, szef No Fluff Jobs, znacznie zmalała liczba ofert juniorskich, dla początkujących. To sprawia, że znacznie wzrosła konkurencja. - Notujemy często nawet 1500 aplikacji na jedno stanowisko juniorskie. Na pewno warto uczyć się programowania, trend się nie zatrzyma, a luka kadrowa wciąż jest duża. Choć najbliższe 3-6 miesięcy nie jest idealnym momentem na próbę wejścia do branży, to w perspektywie roku czy dwóch już tak - mówił.
0
0
2
Podziel się
Komentarze (2)
zobacz więcej komentarzy (2)
KOMENTARZE
(2)
LAD
miesiąc temu
Jestem automatykiem z ponad 25 letnim doświadczeniem. Nie "rysuję" witryn WWW, ale wiem co to komputer przemysłowy i potrafię stworzyć program do wymagań klienta. Pracuję za granicą i za prostą pracę, 38 godzin / tydzień, co 2 tygodnie mam około 3200 euro. Czasem jestem za granicą, gdzie jest moja firma, czasem w innym miejscu, czasem w Polsce. Pracuję 37 godzin. I za to jest mi płacone. Czasem trzeba polecieć na jakieś zadudzie, co jest traktowane jako delegacja i są extra pieniądze, samochód wypożyczony, hotel opłacony, dieta. Jeśli jestem 2 tygodnie w delegacji i pracuję ponad normatywny czas, to po powrocie mam wolne. Płatne wolne, nie urlop. Tylko, że moja firma jest z Danii nie z Polski.
Ukraincy
2 miesiące temu
Dlaczego nikt nie pisze prawdy, że to jest efekt zalania naszego rynku pracy pracownikami sektora IT z Ukrainy. To jest prawdziwy powód a nie kryzys.