Trwa ładowanie...
bESkEnlx
Notowania
Przejdź na

Tarcza antyinflacyjna. Były minister ocenia: To może wywołać odwrotny efekt. Inflacja poza kontrolą

Rząd przedstawił szczegóły tarczy antyinflacyjnej. Były członek rządu PiS podkreśla, że to doraźne działanie, które oddali inflację tylko na chwilę. - Tarcza, jak sama nazwa wskazuje, to jest obrona. Bronimy się przed inflacją, a przede wszystkim powinniśmy skupić się na przyczynach, dopiero później na skutkach - powiedział w "Money. To się liczy" Paweł Cybulski, były wiceminister finansów. - Gospodarka nie lubi za dużo ingerencji, bo one mogą stworzyć efekt odwrotny i ta inflacja może pójść w innym kierunku w sposób niekontrolowany. Powinniśmy się skupić na przyczynach wewnętrznych, bo na zewnętrzne za dużego wpływu nie mamy. Dlatego konieczne jest utrzymanie pewnego reżimu wydatkowego państwa, to podstawa ekonomii. Jeśli mamy dużo pieniądza rzuconego w obieg, to na pewno wpłynie to na inflację - dodał minister w rozmowie z money.pl.

0
0
18
Podziel się
Komentarze (18)
zobacz więcej komentarzy (18)
bESkEnlJ
KOMENTARZE
(18)
Dana
10 godz. temu
Pisowskie łapy precz od gospodarki i ekonomii ! Żadna władza po 1945 roku nie była tak niszcząca i szkodliwa dla Polski jak obecna władza PiS. I jeszcze ta irytująca, brudna i poniżająca swoim żenującym poziomem pisowska propaganda, która traktuje Polaków jak bezmózgich idiotów. W sześć lat PiS zamienił Polskę z kraju optymizmu i gospodarczego wzrostu w kraj inflacji, kryzysu i niepewności o przyszłość, a gospodarczą prosperitę podarowaną nam przez program pomocy gospodarczej Unii Europejskiej w inflację, kryzys, potężny spadek wartości złotówki, w tym spadek siły nabywczej naszych dochodów i oszczędności i zadłużenie na poziomie 1, 7 biliona euro, które przekracza możliwości spłaty kilku kolejnych pokoleń. A przecież PiS wciąż jeszcze jest przy władzy i nadal planuje coraz głupsze inwestycje, na które nie tylko Polski nie stać, ale nie ma też żadnych szans by nie były jedynie generowaniem wielkich strat finansowych i źródłem utrzymania z budżetu pasożytniczej mafii kumotersko-rodzinnej. A coraz głupsze i coraz bardziej kosztowne pomysły nadal wypływają. W tym tygodniu Kaczyński rzucił pomysł okradzenia polskiej gospodarki o kolejnych 150 tys. młodych ludzi planowanych do przesunięcia do armii. Do tego drobiazg - pełne wyposażenie, usprzętowienie jak zwykle w przypadku PiS w amerykańskie żelastwo wojskowe. Kaczyński zdecydowanie spycha Polskę do roli Ukrainy, a siebie do roli histerycznego komika Zełeńskiego. Aktualna kolejna fala kryzysu, inflacji i drożyzny na Ukrainie skłania Zełeńskiego do prowokacji i rozpętania wojny. Plusem jest to, że wojenne porykiwania Zełeńskiego, ćwiczenia wojskowe przy granicy z Krymem wojsk pancernych, rakietowych i desantowych, prowokacyjne ćwiczenia przy granicy DRL i ŁRL z naruszeniem kupionym w Turcji dronem przestrzeni powietrznej i atakiem na baterię haubic. Rosjanie zareagowali na prowokacje przesunięciem sił szybkiego reagowania bliżej granic Ukrainy, a wojska rakietowe, w tym kosmiczne i morskie uaktualniają azymuty. Kto rozpocznie ...?
Marks...
15 godz. temu
Tak pan Tusk to bystrzacha...zakładnik liberałów czyt. krwawych kapitalistów i sprinterów do klubów nocnych na bara, bara z córami innych ojców...oczywiście zakładnik za okrągłą sumkę... tani, stadionowy fircyk, ulubieniec TVN i kiedyś Polsatu...to prawdziwy uzdrowiciel finansów, gospodarki śmieciowej itd... Ministrowie rządzili dobrze ale w knajpie u Sowy...Pinidzy nima i nie będzie...
Pro-fan
16 godz. temu
Były bankowiec Morawiecki mówi:"Będę walczył z inflacją w ten sposób,że nadrukuję nowych miliardów i rozdam ludziom".He he
bESkEnmb
Marks...
20 godz. temu
Następny mędrek ... ekonom i ekspert od pustego gadania...pewnie powie do obiegu publicznego , że pinidzy nima i nie będzie...Po co wy jesteście i za co jesteście utrzymywanie pseudo zgadywacze ??? Co to za profesja ? Widać , że taka dziedzina to zapychanie stanowisk, byle gdzie...! Jak tacy przewidujący i znający temat , to dlaczego kryzys goni kryzys , bida goni nędzę , krach, plajty itd. Lepiej do sprzątania lasów tych pseudo znawców !!! Wiecie dlaczego tak jest... bo za dużo ludzi jest na globie a nie dość tego to chaotycznie drenują ziemię, pseudo produkcja, śmieciowa gospodarka egoizm , cwaniactwo itp. ŚWIAT TOCZY SIĘ NAD PRZEPAŚĆ !!! Tak maja się rządy panów kapitalistów i pseudo demokratów -ciągle z naładowana bronią !!! Czesław Niemen śpiewał by dzisiaj inaczej znany tekst !!! i pewnie przyznałby , ze mylił się autor tamtego tekstu ....wszak pseudo geneza zła to nie żaden wschód... To na pewno człowiek... dlatego ziemia zapłonie w odpowiedzi głupoty chytrusa !!!!!!!!!!!!!
logiczny
wczoraj
Rozumiem,że Cybulski nadal nie wie dlaczego jest byłym ?